GTA 5

Merhaba!

Bu yazıda sizlere günümüzde oldukça popüler olan bilgisayar oyunu Grand Theft Auto 5 (GTA 5) hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle GTA’ da oyunu bitirebilmek için verilen görevleri yapmanız gerektiğini söylemek istiyorum. Oyuna ilk başladığınızda size Franklin isimli bir karakter veriliyor. Bir sonraki karakteri açmak için oyunun verdiği görevleri yapıyorsunuz. Franklin isimli karakterden sonra açılan karakter Micheal (Maykıl) ismli karakter, hemen arkasından ise Trevor isimli karakter veriliyor. Oyunun en zengin karakteri Micheal’dır. Trevor ise delidir. Franklin oyunun en fakir karakteridir.

Yukarıda gördüğünüz resimde ortada olan Trevor yani deli, sağda olan Franklin, solda olan ise Michael’dir.

Oyunu oynamak isteyenlere GTA online mod ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Playstation sahibi olan arkadaşlar, öncelikle PSN hesabına sahip olmanız gerekiyor. Oyuna girdikten sonra online kısmında 1.seviye oluyorsunuz. Seviye atlamak için İşler (Jobs) yazan kısma tıklayıp, herhangi bir oyunu oynamanız gerekiyor. Örneğin Araba yarışı,Ölüm Maçı. Bu gibi şeylerden çok fazla puan kazanıyorsunuz. Elbette birinci olursanız.

Oyunda hile yapan insanlar oluyor. Online oynarken para kazanmak çok zor. Ancak hile yapan bu adamlar tek bir tuşa basarak gökten torbalarla para yağdırıyor ve siz bu paralardan ücretsiz alabiliyorsunuz. Örneğin ben hafta sonları arkadaşımla beraber oynuyorum. Birlikte oynadığım arkadaşımın hesabında sadece 25$ varken, benim hesabımda 5.242.000$ gibi bir para var. Peki ben bu parayı nasıl kazandım veya buldum? Yukarıda bahsettiğim bu hackerlar bana gökten tonlarca para yağdırdılar ve ben bu şekilde zengin oldum.  Oyunda Los Santos Eyaleti’nden esinlenilmiştir. Kocaman gökdelenler, sokaklar…

Oynayan biri olarak özellikle belirtmem gerekiyor ki oyun çok zevkli ve mutlaka satın almalısınız. Aksiyon dolu, bazen ürkütücü, içerisinde araba yarışları bulunan bir oyun. Fiyatı ilk çıktığı zamanlarda 190 – 200 TL arasındaydı ancak çıkalı çok olduğu için indirime girdiğini düşünüyorum.

Ayrıca oyunda var olan karakterler dışında kendinize özel karakterler de oluşturabiliyorsunuz. Dış görünüşlerini, saçlarının gözlerinin renklerini değiştirebiliyorsunuz. Online oyun oynamayı sevenler bu oyunu mutlaka denemeliler. İnanılmaz keyif alacağınız, gerçek hayatta var olan şeylerle karşılaşabileceğiniz bir oyun.

(Visited 136 times, 1 visits today)