Hayaller Aslında En Büyük Hedefimizdir

İnsanlar yaşamını hayaller ile tamamlar. Kurdukları hayali gerçekleştirmek için, hayata tutunup hayallerini gerçekleştirmek için daha çok çabalar. Çabalayarak güzel bir hayata ulaşma hayali onları daha çok hırslandırır. Hayaller kendi iç dünyamızda kendimiz için bir tesellidir. Her istediğimiz hayalimiz gerçekleşmeyebilir ama onun için çabalamak, çok istediğimizi kendimize inandırmak da gerekir. Hayal ettiklerimizden en küçüğü bile gerçekleşse fazlasıyla mutlu oluruz. Çünkü adı üstünde hayal; gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bilemiyoruz!

Hepimiz hayallerimizin peşinden koşuyoruz aslında hayaller en büyük hedefimizdir. Hayallerimiz olmasaydı istediğimiz bir şey için hiçbir çabada bulunmazdık ve bu bizi kötü bir duruma düşürürdü. Hayallerimizin gerçekleşme imkanı ise en önemli konudur!

Yapılamaz denilen bütün şeyleri başarabilmek için ilk adım hayal kurmaktır.*

Gerçekleşmesi imkansız hayaller kurup, onun olması için çabalamaya çalışırsak hayatımızın ilerlemesini durdurmuş gibi bir duruma düşeriz çünkü sonucunda mutluluk olmayan bir şey için çabalamış oluruz ve  boş yere zamanımızı harcamış oluruz. Sırf gerçekleşmeyecek bir hayal için birçok şey yaşarız. Oysa ki gerçekleşmesi mümkün ama sadece istediğimiz an olmayacak bir hayal kurarak ve uzun süre onun peşinden koşup o hayali gerçekleştirmek için büyük bir çaba göstererek ve sonucunda mutlu olacağımızı düşünerek hayalimizi gerçekleştirme yolunda ilerleyebiliriz.

Yerçekimine karşı koyan kuvvetin adı hayal gücüdür.*

Hayallerimizin büyük olması çoğu zaman sorun da yaratabilir. Ailemizden ya da arkadaşlarımızdan tepki alabiliriz: “Olmayacak şeyleri düşünüp sonunda mutsuz olacaksın.” diyebilirler. Belki de haklılar ama o an bunu anlayamayız çünkü hayalimizin gerçekleşeceğine o kadar çok inanırız ki hiç kimse düşüncemizi değiştiremez.

Eğer hayallerimiz olmasaydı yaşama sevincimiz olmazdı ve amacı olmayan çaba gerektirmeyen bir hayat olurdu.

*Hayaller hayatımızın tamamlayıcısıdır.

*Hayalleri olmayan bir insan yaşamaktan zevk alamayan bir insandır.

*Hayallerin olmadığı dünya da yaşamak susuz bir hayat gibidir.Yaşarsın ama sebepsiz…!

Hayallerimize ulaşmak için karşımıza çıkan bütün engellerle savaşmalıyız ve hiç bir zaman pes etmeden uğraşmaya devam etmeliyiz. Sabırlı olmak da gerekir çünkü bir kez uğraşıp bırakmayla gerçekleşmez. Bir süre uğraşmak, çabalamak gerekir.

*https://onedio.com/haber/17-maddede-insanoglunun-gorunmez-kanatlari-hayal-kurmak–507981

(Visited 618 times, 1 visits today)