Hayatımın En Eğlenceli Anısı

En güzel anım Bodrum da gerçekleşti. Arkadaşımla beraber deniz kıyısının biraz daha ilerisindeki dubaları geçtik, biraz dediğimde bir futbol sahası kadar vardır herhalde! Dubalardan yaklaşık bir 20 metre uzaklaştım sonra yanımdan bir balık teknesi geçti. Amca bana dedi ki: “Evladım burası yüzülebilecek bir yer değil, burada balon balığına kadar her şey var”. Bende hemen amcaya “Haklısın amca” deyip oradan uzaklaştım. Arkadaşım ile kıyıya döndük ve beraber yemek yedik. Yemek çok güzel değildi çünkü bir kahveden almıştık tostu. Dönerken bizim meşhur bir dondurmacımız var, kendisi her zaman kovboy gibi giyinir ve dondurmalarını kendi yapardı. Onun çocukluğu çok acıydı. O 8 yaşındayken babası vefat etmiş ve annesi ile tek kalmıştı. Dondurmacı çocukken yaramazlık yapınca annesi onu evden atmış, o da bir arkadaşında kalmaya başlamış hala da arkadaşının Yalıkavak’ taki arkadaşının villasında yaşıyor. İşte biz dondurmacıya biraz bağış yaptık sonra ona dondurma yapmasında yardım ettik ve oradan ayrıldık. Akşama doğru arkadaşımla beraber Türkbükü diye ünlü bir yere gittik orada 3-4 ünlü gördüm sürekli şarkılar çalıyordu ama ünlülerle fotoğraf çekilemedim çünkü ünlüler çok  yorulmuş ve güvenliklere söylemişler. Biz gizlice mekana girip ünlülerin fotoğraflarını çektik.

 

Bu benim en güzel anılarımdan biriydi. Nedir anı?

İnsanın hayatındaki yaşanmışlık ve geçmişe dair hatıralara anı denir. Bunlar kimi zaman üzücü kimi zaman sevindiricidir. Sevindirici olduğunda tebessüm eder üzücü olduğunda hüzünleniriz ve hatta belki kendimize ders çıkarırız.

Bazen anılarımızı hatırımızda tutmak için günlükler tutarız anı defterleri oluştururuz. Bunları tekrar okumak bizi o anlara gönderir. Sonra başkalarına bu anılarımızı anlatırız, özellikle de bizden küçüklere. Diğer nesiller de bunlardan kendilerine pay çıkarabilir. Elbette kimseyle paylaşmadığımız bize özel anılar da mevcuttur.

Bizler daha çok mutlu anılarımızı gözümüzde canlandırmalıyız. Mutsuz anılarımızı sürekli düşünüp arabesk bir yaşam sürmek ruh sağlığımız açısından iyi değildir. Hem böylece kötü bir anımızda bunları düşünerek normale dönebiliriz.

anı ile ilgili görsel sonucu

 

(Visited 101 times, 1 visits today)