Hayvan Sevgisi

Evcil hayvanlarımızda baş rolde oynayan kedi ve köpekler insanlar tarafından çocukları gibi sevilmeye başlamıştır. Ama evcil hayvanları olmayanlar bu düşüncelerini garip buluyorlar. Oysaki bazı insanlar yanlarında kimse bulamayınca bir hayvan alıp onu arkadaş olarak görüyorlar. onla oynuyorlar, onla aynı tabaktan yemek yiyorlar ve onlarla beraber aynı peçeteyi bile kullanıyorlar. Aslında hayvanlar kesinlikle zarar görmemesi ve sevmemiz gereken varlıklardır. Bu nedenle hayvanları sevelim.

Evet bir konu ile ilgili önerim var kesinlikle sokaktan geçen sahipli hayvanlara güvenin onlar evcil hayvan olsa da, sahibi bir şey yapmaz der güvenin.

GELELİM ASIL KONUMUZA. Evcil hayvanlar sahiplerine alışmış ve terbiyeli olan hayvanlardır. Yaşamı boyunca çok özgür olmazlar. Sonuçta bir kafesin içinde yaşarlar. Ama sakın üzülmeyin, hayatları boyunca mutludurlar.

Hayvan sevgisi deyince akla ilk gelen şey iletişimdir. İçimizde gerçekten sevgi varsa hayvanlar sizi anlar. Hiç düşündünüz mü, hayvanlar sizin yaptıklarınızı yapsa nasıl olur? Düşünün! Konuşsa, otursa, sohbet etse 🙂 konumuzdan uzaklaşmayalım. Hayvan sahibi olanların iç güdüsel olarak aralarında bağ oluşur. Zaman ilerledikçe sahibiyle arsındaki bağ güçlenir. Yaptığı şeyler değişir. Sahibindeki bağ yaptıkları ve yaşadıkları şeylerden dolayı büyür. Hayvanlar ve sahipleri zaman geçtikçe birbirleri için kıymetlenir. İkisinden birine bir şey olursa bazı kimselerden daha çok üzülür. Bu aralarındaki bağ hayvan ve insan olsa da aynı şekilde iletişimdir. Böyle bir şey çok garip ama ne olursa olsun canlı kimselerin içinde kesinlikle iletişim olur.

Hayvanları olanlar da tatile çıkacaklar. Köpekleri düşünün. Siz mutlu oluyorsunuz ama köpekler yalnız mutlu olmuyor. Bir düşünün anneniz veya babanız sizi bırakıp tatile gidiyor siz tatile gittikleri süre evdesiniz. İşte köpekler de bunu biliyor siz orada eğleniyorsunuz köpeğiniz orada tek başına duruyor. Onlar da bir canlı sadece konuşamıyorlar. Onların da kalbi var. Eğer köpek almakta kararlıysanız çok isteniyorsa ama bir konu daha var ailenizden bir kişi bile istemiyorsa sevginizi bölmeyin bir hayvan için aile feda edilmez. Boşuna köpek almayın sokağa atmayın onlar da canlı insanın sokağa atılmasıyla hayvanın sokağa atılmasının arasında fark yok. Hayvan alırken iyi düşünün, onları sokağa atmayın.

(Visited 243 times, 1 visits today)