Evcil Hayvanlar

Köpekler, kediler, tavşanlar, kuşlar, hamsterlar, akvaryum balıkları gibi hayvanları evinizde besleyebilirsiniz. Çünkü bu hayvanlar evcil ve küçüklerdir.

Köpek ve kediler için evinizin bir köşesine uyuyabilecekleri bir minder koymalısınız. Köpek ve kedileriniz için evinizde mama bulundurmalısınız. Bu mamalar marketlerde satılır. Yavru kediler ve köpekler süt içmekten hoşlanırlar. Bu yüzden yavru kedi ve köpeklere süt vermeliyiz. Köpekler büyüdüğünde bir kemik ile oynamayı severler. Marketlerden bir tane plastik kemik alabilirsiniz. Kediler lazer ışığını yakalamaya çalışırlar, koltukları tırmalamayı severler ve küçük toplarla oynamaya bayılırlar.

Tavşanlar için çıkamayacakları bir alan gerekiyor. Bu alanın içine küçük bir kulübe koymalısınız. Tavşanlar havuç ve marul yemeyi çok severler. Tavşanlar en fazla 30-40 santimetre büyüyebilir.

Her hayvan gibi kuşların da yemek yemeleri gerekir.  Kuşlar kuş yemi yerler. Kuş yemi marketlerde satılır. Kuşlar evimizde bir kafesin içinde yaşarlar.  Eğer bir kuş kafesinden çıkarsa onun kafesine girmesi çok zor olur. Kafesinin içine yem koyarsanız kuş hemen içeri girer, siz de hemen kapısını kapatırsanız kuşu tekrar kafese koymuş olursunuz. Bence kuşlar doğada özgür olsa daha iyi olur.

Balıklar evinizdeki bir akvaryumda yaşarlar. Balıklar balık yemi ile beslenirler. Balık yemi marketlerde satılır. Arada sırada da balığın akvaryumunu temizlemelisiniz.

Hamsterlar küçük ve fareye benzeyen hayvanlardır. Hamsterlar en çok bir topun içinde yuvarlanmayı isterler. Ayrıca bir metal çarkın içinde koşmayı da çok severler.

Bütün hayvanlar bizim dostumuzdur. Biz onlara zarar vermezsek onlar da bize zarar vermez. Onları her zaman sevmeli ve korumalıyız.

kedi kopek tavsan

 

(Visited 500 times, 1 visits today)