Hayvanlar Alemi

Çoğu hayvan bildiğiniz üzere çok tatlıdır ve oynaklardır. Ama bazı hayvanlar cezalandırılarak komik, uslu ve tatlı olur. Bunlara örnek olarak sirkteki hayvanlar verilebilir (köpekler, filler, aslanlar, maymunlar vb).

KÖPEKLER, KEDİLER: Kendileri şirin ve tatlı hayvanlardır. Bazıları saldırgandır. Köpek türünden bazıları ev köpeği saldırmayan uysal köpek türlerindendir. En üzüldüğüm şey de çok saldırgan olan pitbull. Aslında uysal bir hayvandır sadece bazılarının genleri ile oynanmıştır. Köpekler yemek olarak boyutlarına göre köpek maması yerler kediler de aynı şekilde boyutları küçük, normal ve büyük boy yemek yerler. Eğer yeni bir yavru köpek aldıysanız yanına çalar saat koyun ama sakın alarmı açık olmasın. Çalar saat koymanızın sebebi tik tak sesini annesinin kalp sesi sanır.

ASLAN:Erkek türü saldırgandır ama burada kız türü saldırgan değil demiyorum ama kızların da şakası olmaz kız türünden bazıları saldırgandır bazıları uysaldır. Yemek olarak et yerler et türü olarak en fazla ceylan, öküz ve boynuzlu başka hayvanları yerler.

FİL:1000000 veya daha ağır bir hayvandır. Araba veya kamyonu çok rahat parçalar bir  özel uçak uzunluğunda olabilir. Et veya ot yer. Çocuklarına dokunulunca saldırgan olabiliyorlar.

AT: Atlar insanların en yakın dostudur. Uslu, uysal ve hızlı koşan bir  hayvandır. Yemek olarak saman ve ot tarzı şeyler yerler.

MAYMUNLAR: Kendileri şaşkınlıklarıyla tanınır eğer bir maymunu bebekken üstlenirsen (sahiplenirsen) uslu olabilir. Yiyecek olarak meyve yerler en sevdikleri meyve muzdur. Bir maymunun saldırgan olup olmadığını gözlerinden anlayabiliriz. Eğer gözleri çekikse saldırgan gözleri açıksa evcildir.

GORİL:Gorillerin bazıları saldırgandır bazıları değildir herhangi bir gorili bebekken alırsan evcil ve koruyucu olabilir. Yemek olarak meyve yerler ama en sevdikleri meyve muzdur.

PANDA: Pandalar oldukça uysal hayvanlardır. Yemek olarak bitki sapı yerler. Son zamanlarda pandaların soyu tükenmektedir. Çin’de panda bulabilirsiniz ama alamazsınız!

AYI:Kendisi saldırgan bir hayvandır. Yemek olarak bal, balık ve başka tür etler bulursa onları yer.

YUNUS: Kendileri uysal ve tatlıdırlar ama ne yazık ki bu hayvanlar suda yaşar ve çok büyük tehlikelerin içindeler. Bu hayvanların her gün yenilebilecekleri söylenir çünkü denizde yani suda yaşayan başka vahşi balıklar (pirana, köpekbalığı vb) yunus korumasız olduğu için onu yemeği tercih ederler. Bir teknedeyken yunus görürseniz yunus sizle yarış yapar ama kazanmasına izin verin sakın kazanmayın eğer yarışı kazanırsanız çok tatlı bir hayvanın ölümüne sebep olursunuz.

(Visited 201 times, 1 visits today)