Henry Ford ve Otomobil Dünyası

Herkese merhabalar. Bugün sizlere arabalar hakkında bir yazı sunacağım. Herkesin bildiği gibi arabalar günümüzde en çok kullanılan şeyler arasında ilk 10’a girmektedir. Araba dediğimiz benzin, dizel, LPG ve elektrikli araba olmak üzere günümüzde kullanılmaktadır. Ancak gelecekte bunlardan kalmayabilir. Çünkü teknoloji ilerliyor. Hatırlar mısınız? bir önceki yazımda gelecek hakkında bilgi vermiştim. Her neyse şimdi araba hakkında bir paragraf yazmak istiyorum.

Arabanın beyni gibi olan motor arabanın çalışmasını sağlamaya yardım eder ancak üstte yazdığım gibi benzin, motorin, LPG gibi maddeler arabanın çalışması için şarttır. Motor arızalarında en yakın otomobil tamircisine hemen götürmeliyiz. Fakat arabanın benzini yoksa çekiciyi aramalıyız. Aksi takdirde arabamız istemediğimiz sonuçlara ulaşabilir.

Şimdi sizlere arabanın tarihçesini anlatmak istiyorum.

Herkesin bildiği gibi arabayı HENRY FORD adlı iş adamı icat etmiştir. O günden bugüne arabalar kullanılmaktadır. Henry Ford arabayı bulmadan önce at arabaları kullanılmaktaydı. Tekerlekler tahtadan veya taştan yapılırdı. Şimdi günümüzde genellikle adalarda ismi fayton olarak geçmektedir. Arkadaşlar Henry Ford’un adı şu anda bir araba ismi olarak kullanılmaktadır. İsmi de Ford’dur. Amerikan malı olan Ford’un bir çok türü vardır. Aynı zamanda günümüz deki piyasada büyük bir artışı vardır. Çok iyi bir araba olan Ford aynı zamanda çok da sevilen bir arabadır. Belki gelecekte daha gelişmiş bir araba olabilecek bir marka dahi olabilir ki bence olacaktır.

Gördüğünüz gibi sizlere FORD adlı araba markasının amblemini gösterdim ve biraz sonra sizlere bir tane Ford markası araba göstereceğim. Şimdilik benim en sevdiğim araba türlerinden biri Ford Focus ‘dur. Günümüzde Araba yarışı diye bir spor vardır. Araba yarışları oldukça dikkatimi çekmiştir arkadaşlar onu da söylemek istiyorum. Yani arkadaşlar kısa kesecek olursak Ford adlı otomobil markasıdır. Özellikle belirtmeliyim Ford markasının jeeplerine bayılırım ve şunu da söylemeliyim araba yarışlarını seyretmek beni çok sevindirir. Küçükken bir kaçımızın bildiği Şimşek MQQUEEN adlı filme bayılırdım.

Evet arkadaşlar bu yazımda HENRY FORD ve FORD konusu hakkında bir noktaya değindim ve arabaların ne kadar dikkatimi çektiğinden bahsettik arkadaşlar umarım yazımı çok beğenmişsinizdir herkese bloggerlı günler dilerim.

Arkadaşlar bu bilgileri babamın yardımıyla %30 alıntı olarak tamamladım.

(Visited 120 times, 1 visits today)