Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir filmini izleyen bilir; gerçekten aldığı bütün övgüleri hak eden bir film. Severek izlenebilecek her yaştan insanın hayran kalacağı bir film bu. İzlerken düşündüren ve acaba dedirten bir film. Tekrar tekrar izlenecek bir olay var bu filmde. İzlemediyseniz kesinlikle izleyin hangi yaşta olduğunuz önemli değil.

Bu film aslında bize çok şey anlatıyor.Ailenin gözünde bir çocuğun ne durumda olduğunu ve aslında farklı bir açıdan bakıldığında neler olduğunu. Ya da kısaca öğretmenin ne kadar önemli olduğunu. Hayatımızda olan insanlar önemli fakat hayatımızı şekillendiren öğretmenler daha da önemli. Bu filmde çocuğun öğretmeni olan kişi o kadar farklı ve etkileyici ki. Her çocuğa bu şekilde yardım edebilecek öğretmenler gerek. O çocuğun farklı yanını görüp onu özel bir his yaşatacak öğretmenler. Aslında çok şey kazandırır bize öğretmenlerimiz özellikle de ilk okul öğretmenleri. Filmde de olduğu gibi hayatımızı değiştiren,yön verenler en yakınımızdaki insanlardır.Bunlar bazen aile büyüklerimiz bazen de öğretmenlerimiz olabilirler. Bu filmde aile çocuğunun yeteneğini fark edememiştir. Ama şanslı bir çocuk ki geç olmadan öğretmeni fark ediyor bu durumunu ve onu güzel bir şekilde yönlendiriyor.

Her çocuk özeldir.  Her çocuğun kendine özgü yetenekleri vardır. Önemli olan bu yeteneğinin çok geç olmadan fark edilebilmesi ve o yönde eğitim almasına destek verilmesidir. Çünkü her insan doktor,mühendis,avukat olamayabilir. Çok yetenekli bir ressam veya müzisyen olabilir. Bu filimde çocuğun yeteneği farkedilene kadar ailesi ve öğretmenleri tarafından yaşadığı zorluklar anlatılmıştır. Yaşadığı zorluklardan biri, yazıyı tersten yazdığı için ailesi ve öğretmenleri tarafından çok büyük tepki alması ve doğruyu yapabilmesi için sürekli zorlanmasıdır.Bu durum onu çok üzüyordu. Resim öğretmenin onun  özeliğini fark edip yönlendirmesi ile bu zor durumdan kurtulmuştur. Öğretmeni onu  öyle bir cesaretlenmiştir ki katıldığı resim yarışmasında birincilik ödülünü almıştır. Her öğrencinin böyle cesaret verebilecek öğretmenleri olmalı.Yeteneğini keşfedecek bir öğretmen mesela. Kısacası bu film bize çok şey kazandırıyor. Bunun gibi bir çok film yapılmalıdır.Böyle güzel filmler hayatımızı şekillendirir ve bize doğruyu gösterir.Bu gibi filmleri size öneririm.

(Visited 113 times, 1 visits today)