Her Şampiyonun Bir Yenilgisi Vardır

Basketbol ve Ben

Basketbola 7 yaşında başladım. Babamın boyu çok uzun, o da basketbol oynuyor. Ben de onun gibi iyi bir oyuncu olacağım. 2 antrenörüm var. İsimleri Yahya Koç ve Engin Koç. Antrenörlerimize “Koç” diyoruz. Haftada 3 kez antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarda çok şey öğreniyoruz, aynı zamanda çok eğleniyoruz. Beyaz ve lacivert formalarımız var. Arkasında Beştepe Basketball yazan eşofmanlarımız var.

Kurallar

Basketbolda 5 kişiden oluşan 2  takım maç yapar. Çok kural vardır. 8 saniye, 24 saniye, steps bu kurallardan bazılarıdır.  Oyuncular faul yaptıklarında top karşı takıma geçer, bazen de karşı takım atış hakkı kazanır. Maç sırasında sportmen olmak gerekir. Örneğin; takım arkadaşımız basket atamadığında ona moral vermeliyiz, yenildiğimizde karşı takımı tebrik etmeliyiz.

Pes Etmek Yok

İlk başta potaya basket atamıyordum, topum potaya değmiyordu bile. Kollarım güçsüzdü. Ama pes etmedim. Her gün 5 şınav çektim, kollarım güçlendi. Artık ben de basket atabiliyorum! Basket attığımda çok seviniyorum. Koçlarım beni omuzlarına aldığında da çok seviniyorum. Maç yaptığımızda bazen yeniliyoruz ama yendiğimiz zamanlar da oluyor. İlk zamanlar yenilince üzülüyorduk ama artık üzülmüyoruz, çünkü basketbolda kazanmak da kaybetmek de var.

Sevdiğim Oyuncular

En sevdiğim oyuncu Michael Jordan. Ondan sonra LeBron James. Bence en iyi smaç basan da Vince Carter. Zach Lavine ve Aaron Gordon da iyi smaç basıyorlar. İnternette onların videolarını seyrediyorum. Koyu tenli insanlar basketbolu daha iyi oynuyorlar. Ama çok iyi oynayan beyaz tenli oyuncular da var. NBA’de oynayan Türk oyuncular bile var. Çok çalışıp ben de NBA’de oynayacağım. O zamana kadar İngilizceyi de çok iyi öğrenmiş olurum, böylece siyah tenli oyuncularla da konuşabilirim.

(Visited 80 times, 1 visits today)