Herkes İçin Yeni

Yeni bir yıla az kaldı . Bir ay sonra 2021 yılında olacağız . 2021’de herkesin farklı farklı dilekleri veya yapacakları işler var . Tabii halkın büyük bir çoğunluğu Covid-19 virüsünün dünyadan çıkıp gitmesini istiyor . Covid-19 dünyaya yayılan bir salgın ve eğer bu virüse kapılırsanız sonucu ölüm olabilir . Bu yüzden dışarıya gerekmedikçe çıkmamalıyız ve misafirliğe gitmemeliyiz . Eğer gerektiği zamanlar dışarıya çıkmamız gerekiyorsa lütfen maskemizi doğru takmalıyız . Ama yakında bu dönemler geçecek . Yakın zamanda Türk asıllı Almanya’da çalışan bilim insanları Covid-19 aşısını buldular ve 10 Aralık 2020’de Türkiye’de insanlara aşı yapılmaya başlanacak .  Herkes kendi dileklerini daha sonra anlatmaya saklasın ve ben dileklerimi size anlatayım .

2021’de ben tabii ki üsttede belirttiğim gibi Covid-19 virüsünün bitmesi . Covid-19 bitince gitmek istediğim bir sürü spor ve aktivite . Örneğin pandemi süreci bitince voleybol kursuna gitmek için can atıyorum . Bu da beni motive ediyor ve zinde tutuyor . Pandemi sürecinde tabi ki bazı sporlar yapılabiliyor ama hareketli sporlar olunca içindeki stresi ve enerjiyi atıyorsun . Böylelikle de rahatlamış hissediyorsun . Bu benim görüşüm .

Bir diğeri ise ocak, şubat ve aralıkta kar yağması ve 30 cm olması. Kar yağması hem büyüklere eski günleri hatırlatıyor hem de çocukları çok eğlendiriyor . Sitede oturanlar (Benim gibiler.) bu eğlenceyi arkadaşlarıyla doya doya varabilecekler . Çünkü arkadaşlarla kardan adam ve kartopu savaşı oynamak başka bir eğlencedir . Ben buna arkarın eğlencesi diyorum . Arkar’ın açılımı şöyledir : Arkadaşlarla Kar . Bu benim iin çok şey ifade ediyor ve böyle günleri hem özlüyorum hem de iple çekiyorum .

Bir başka dileğim ise  kedilerimin sağlıklı büyüyüp gelişmesi . Benim üç tane üç aylık kedilerim var ve hepsine gözüm gibi bakıyorum . Mamaları ve suları bitince hemen dolduruyorum . Derslerde biraz rahatsız edebiliyorlar ama kızamıyorsun . Çok zor kızmak . Şu kedilerin tatlılığına bakın .

Atsan atılmaz satsan satılmaz . İşte bu kedilere gözüm gibi bakacağım ve onları hasta etmeyeceğim .

Bir başka dileğim ve son dileğim ise okul ortamı kendine gelmesi (Okulların açılması.). Okullar Covid-19 nedeniyle kapalı ve yakın bir zamanda açılmayacak gibi gözüküyor . Bu yüzden canlı dersler tarafından okullar ders yapıyor . Bu uygulama ne kadar çalışıyor bilmiyorum ama herkese göre değişir . Ben bu uygulamada da öğrenebiliyorum ama yüz yüze eğitim daha farklı bir şey . Yüz yüze eğitimde taha aktif olabiliyorsun ve öğretmenle göz göze geldiğin için daha dikkatli olabilirsin ama uzaktan eğitimde arkadan oyun oynayanlar da olabiliyor ve bu kişilerin dikkatleri dağılıyor . Bu yüzden de okul sinerjisini yeniden sağlamamız lazım .

Covid-19 ile ilgili daha fazla bilgi için https://covid19.saglik.gov.tr adresine uğrayabilirsiniz .

(Visited 10 times, 1 visits today)