Herkesin İstediği Şey

Bence yaz demek sıcak,kuraklık ve eziyettir. Ama ben nedense yazı, tatile gittiğim zaman seviyorum.Ben her zaman kışın yaz , yazın ise kış olmasını isteyen birisiyim. Ama benim için yaz bir vazgeçilmez.Bir kere sadece düşünün. Şu an sadece denizde siz varsınız. Ve sabahtan akşama kadar yüzüyorsunuz.Sonra çok güzel bir yemek yiyorsunuz.Hiç bir ödev derdi yok, ders çalışma derdi yok,zaman çok geç oldu.Yatma vakti geldi derdi yok. İşte bu sebepten de yazı çok seviyorum.

Aslında yaza doğru okulda ders işlemek , ders yapmak,on saat saat bıkarak ,sıkılarak okulda olmak çok kötü. Ama şöyle bir şey de var.Kışın okulda olmak yazın okulda olmaktan bin kat daha güzel bir şey. Çünkü sınıflar kışın çok sıcak oluyor, hava ise çok soğuk. Herkes dışarıda donarken okulun içine girdiğinizde hemen ısınmaya başlıyorsunuz. Bu da kışın özelliklerinden biri.Hele ki yazın oruç tutmak çok zor.Hava çok sıcak, su içemiyorsun,soğuk bir şeyler atıştıramıyorsun. Bu ise yazın bir özelliği denilebilir. Çünkü yaz  her yönden çok güzel olmayabilir,  ama güzel birçok yönü de var.Ben bu yaz çok güzel bir yaz geçirmeyi düşünüyorum. Çünkü hem ders çalışacağım, hem de denize gireceğim. Yani hem yazın tadını çıkartacağım, hem de her gün okula gider gibi her dersten test çözmüş olacağım.

Bence herkes benim gibi hem yazın tadını çıkartsın, hem de ders çalışıp konuları tekrar etsin.Böylece öbür seneye hazırlıklı okula gelmiş olsun.Eğer yazın hiç tatile gitmiyorsanız veya çok az tatile gidiyorsanız ders çalışın , parka gidin , dondurma yiyin, “curcle” ( çok güzel soğuk bir içecek) yapın, böylece serinlemiş olursunuz. Eğer bunlardan hiçbirini sevmediyseniz bir spor dalı seçin, sonra da o sporun derslerine gidin. Ve böylece yazınızı daha verimli geçirmiş olursunuz. Çünkü öğretmenler yılın başında “Yazın ne yaptınız çocuklar?” diye sorduklarında sessiz kalmak zorunda kalmazsınız.Bence bu gayet güzel bir seçenek. Eğer bunlardan da hiçbirini yapmayı tercih etmezseniz yazın sıkıcı bir şekilde geçirebilirsiniz. Çünkü seçenekler bitti. Neyse siz yine de yazınızı bol bol yüzerek, bol bol tekrar yaparak geçirebilirsiniz.

Hepinize şimdiden iyi tatiller dilerim.

(Visited 198 times, 1 visits today)