Hislerin Rengi

Hislerin rengi başlığını biraz daha açacak olursak yazımız auralar ve her insanın aurasının renkleriyle alakalı bir yazı.Renkleri dedim evet çünkü hepimiz ruhsal, fiziksel vb. durumlara göre değişkenlik gösteren bir auraya sahibiz. Ki bence hepimiz auramızın rengini iyi analiz etmeli, farklılıklarımızı değerlendirmeli, kullanmalıyız. Bir önceki konum olan edebiyattan çok uzaklaşmadan yine insanlar ve hisler üzerine bir yazı yazdım. Yazılarımda ilk önceliğim aforizma sanatından yararlanarak onları kalıcı ve ilgi çekici kılmak. İkinci önceliğim de birilerinin kalplerine dokunmak ya da kendi kalbinize dokunmanızı sağlamak.

Ünlü mucitlerden Nicola Tesla’nın 1890 yılında inceleyip fotoğrafladığı aura hepimizin kulaktan dolma fikirlerinden ötesi olmayan bir konu olsa da ben bunu ulaşabildiğim kadar insanda değiştirip kendi enerjimiz hakkında küçük de olsa bir farkındalığa ulaşmamızı sağlamayı amaçladım. Aura dünyada her insanın çevresinde titreşimler halinde bulunan elektromanyetik dalgalardır. İlk paragrafta da bahsettiğim üzere aura kişinin ruhsal durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Peki bu bahsettiğim nasıl bir değişiklik? Auralar renklerle ifade edilir. Kirlian fotoğrafçılığı tekniğiyle yayılan titreşimler renge dönüşür ve aura bu şekilde fotoğraflanır.krlnnnn

Auranın bilimsel ve açıkçası sıkıcı bölümünden siz okuyucularımı soyutlayıp işin en eksantrik bölümüne hızlıca dalış yapıyorum. Renkler birçok duygu ve anlam ifade ettiği gibi duygularımıza da yön verebilir. Renklerin sahip oldukları karakteristik yapılar auranın yorumlanması için kullanılmış ve ortaya bu veriler çıkmış:

KIRMIZI: Yaşam enerjisi yüksek, hırs, tutku, aşk, nefret gibi duyguları yoğunluklu yaşayan kişilerde ortaya çıkar. Ateş rengidir. Seksüel içgüdüler ve dolaşım sistemini temsil eder. Kırmızı rengin çok olduğu durumlar kişinin kızgın, agresif, heyecanlı olduğu durumlardır.

TURUNCU: Sosyal, duygusal, üretkenliği ve yaratıcılığı yüksek kişilerde görülür. Ajite durumlarda bulanık turuncularla karşılaşırız o yüzden renklerimizi analiz etmek önemli.

SARI: Aura renklerinin içinde en çok karşılaşılanıdır. İyimserliği, beyinsel aktiviteleri belli ettiği için genelde aydın, entelektüel kişilerde sarı kendini gösterir.

YEŞİL: Arkadaş canlısı, sıcak, hassas, açık fikirli ve kolay bağımlı olabilen insanlarda ortaya çıkar. Parlak ve rengi maviye çalıyorsa iyileştirme kapasitenizin yüksek olduğunu gösterir, bulanık yeşiller ise tereddütü, kıskançlığı ve özgüvensizliği simgeler.

MAVİ: Kırmızıyla bir nevi benzer özellikler gösterir ve en çok görülen ikinci aura rengidir mavi. Dinginliği, ciddiyeti, dürüstlüğü, aktifliği, hayal gücünün genişliği ve zengin bir iç dünyanız olduğundan bahseder size. Koyu tonları yalnızlığı, bulanık maviler ise endişe, korku ve melankolik durumlarda ortaya çıkar.

MOR: Aklınızla kalbinizin benzersiz karışımını anlatır mor. Hayalperest, araştırmayı seven, pratik ve güçlü bireylerin aura rengidir. Bordoya yakın tonları hırslı olmayı, kazanma hissinin kamçılandığını, bulanık morlar da erotik ve problem çözmeye odaklı durumlarda görülür.

Kalan yedi rengi bu paragrafa kısaca sığdırarak yazımı sonlandırıyorum. Altın rengi çok nadiren görülen, çok özel bir aura rengidir.Enerjisi ve karşıyı etkileme yeteneği yüksek bireylerde görülür. Aşık olma durumunun daha çok kırmızı renkte görüleceğini düşünürüz ama aşık, alçak gönüllü, sakin olma durumları pembeyle dışa vurulmuş. Beyaz ve siyah zıt renkler olmasına rağmen ikisi de saflığı, içe kapanışı resmeder. Gri dişiliğin yüksek oluşunu gösterirken, kahverengi; kafa karışıklığını anlatır. Ve son olarak gümüş renkler yaratıcılık seviyesi hat safhada olan insanlarda görülen aura rengidir. Auralar ve renkleri benim burada yazdıklarımdan ibaret değil tabii ki. Bu konuda önemli olan kendi aura haritanızı iyi belirleyebilmek, renklerinizi iyi analiz edebilmeniz. İnsan ilişkilerimiz vesaire durumlarda işinize çok yarayacağını düşünüyorum. Yazımı sonuna kadar okuyan sevgili okuyucularıma hediyem olarak aura renklerini görmeleri için

https://onedio.com/haber/sizin-auranız-hangi-renk–287457https://onedio.com/haber/sizin-auranız-hangi-renk–287457 linkini bırakarak noktalıyorum. Sahip olduğunuz enerjinin ve mükemmeliyetin farkına varıp en güzel şekilde kullanmanız dileğiyle…

 

(Visited 1.092 times, 1 visits today)