HOŞGELDİN 2019

HOŞGELDİN 2019

 

Benim, 2019 yılından beklentilerim karnemin iyi gelmesi. Yarıyıl tatilinde istediğim karne hediyesi olarak, bir uzaktan kumandalı yarış arabası. Sarı, büyük, hızlı giden bir yarış arabası istiyorum. Üçüncü sınıftayken aldığım, hem şarjı hem pili olacak.

2019 yılında yaz tatilim var. Adı Tisan, Silifke’de bir yer. Orada denize gireceğim ve balık tutacağım. Silifke’de bir iki tane plajımız var. Birisi batı koyu, diğerisi doğu koyu. Güneş büyük denizden doğduğu için doğu koyu, güneş küçük denizden doğduğu için adını batı koyu olarak koymuşlar.  Batı koyu küçük deniz, doğu koyu da büyük deniz. En çok keyif aldığım şey, batı koyunda yüzmek. Doğu koyunda en çok keyif aldığım şey iskeleden ve dubadan denize atlamak. Denizde suyun altında kalınca, hep balık görüyorum.

Gülnar’da yaylada, iki tane keçimiz var ve çok büyük bir badem bahçemiz var. Orada karpuz yemeyi seviyorum. Arkadaşım Harun ile topaç çevirmek istiyorum. Uzakta balık çiftliğinde bir sürü balık var. Orada alabalık var. Bazıları büyük, bazıları küçük. Çünkü bazıları yavru balık. Yani sürü halindeler.

Yarıyıl tatilinde de Kızılcahamam’a gideceğim. Orada bir otel var. O otelde kalacağım. Eski bir otel. Orada termal havuz var. Orada havuza girdikten sonra, hamama ve saunaya gireceğim. Yarıyılın keyfini çıkaracağım.

Yeni yılda, herkese sağlık ve mutluluk diliyorum. Bu okulda ve Fransa’daki okuldaki arkadaşlarıma da sağlık ve mutluluk diliyorum.

 

EGE SALDIRIM

5-B

merhaba 2019
(Visited 164 times, 1 visits today)