HOŞ GELDİN 2021

HOŞGELDİN 2021

   Kovid 19’un gölgesinde geçen 2020 yılını geride bırakıyoruz. Ancak, hastalarımız, kayıplarımız ve acılarımız halen devam ediyor. Hayat da devam ediyor ve dünya dönüyor.

Bir yılın bitmesi, yeni bir yılın başlamasıdır. Yeni yıl sadece takvim yapraklarının sona ermesi değil, yeni umutların ve beklentilerin yeşermesidir. Bu umutları ve beklentileri yeşertmek, büyütmek ve olgunlaştırmak bize ait bir sorumluluktur. Bu kapsamda, yeni yılda derslerime iyi çalışarak takdirname almayı hedefliyorum.

Benim yeni yıldan en büyük beklentim, okulumun yeniden açılması ve öğretmenlerim ile arkadaşlarıma kavuşmaktır. Açıkçası uzaktan eğitimden oldukça sıkıldım. “Yeni normal”e göre değil, “eski normal”e göre yaşamak istiyorum. Maske takmamayı, arkadaşlarıma sarılmayı, onlarla tokalaşmayı ve aynı masada birlikte yemek yemeyi özledim.  Ben kendim için bunları düşünürken, Kovid 19 ile kahramanca mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Vaka sayısının azalmasını ve diliyorum.

Dünya ve Türkiye için de yeni yıla ilişkin dileklerim var. Öncelikle yeni yılda kadın cinayetlerinin sona ermesini istiyorum. Dünyadaki savaşın, yoksulluğun, açlığın bitmesini arzuluyorum. Göçmen tekneleri batmasın ve çocuklar ıslanıp üşümesin, yerlerinden ve yurtlarından kaçmak zorunda kalmasın.

Yeni yılda güzel bir dünya istiyorum. Çocuk aklımdaki gibi…

Ege SALDIRIM

7-B

 

korona virüs

(Visited 218 times, 1 visits today)