İnsanların Geleceği

2020 yılının Ocak aylarında çok kötü olaylar gelişmeye başladı. Bunlar; corona virüsü, Avustralya yangınları, Elazığ, Küba ve İzmir depremleri, Kobe Bryant’ın ölümü, Endonezya seli.

Ben bunların hepsinin 1 yıllık geçici olacağına, 2021’in güzel geleceğine çünkü felaketlerin azalacağına inanıyorum. Ama yine de eskisi gibi güzel olmayacağını düşünüyorum. Çünkü iklim değişikliği, sera gazları ve su kaynaklarının tükenmesi ciddi sorunlara neden olabilir. Biz insanların bunları hiç dikkate almadığımızı ve bu felaketlerin de sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Allah bize bu felaketleri Mikail meleği ile göndererek bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor. İnsanlar yine de doğaya kötülük yapmaya devam ediyor. 2021’de dediğim gibi bu felaketlerin geneli bitecek ama başımıza gelecek yeni felaketlerin de başlayabileceğini düşünüyorum. Ve bu felaketler de savaşlar ve katliamlara neden olabilir. Ama emin değilim, sadece bunların 20 yıl içinde olacağını ve 2021 ve 2022 yıllarını özellikle de 2000 ve 2015 arasındaki yılları çok özleyeceğimizi düşünüyorum.

 

Bence siz şimdiden önlemler almaya başlayın. Ne gibi derseniz, suları az tüketme ve suları depolayabileceğiniz yerler oluşturmaya başlayın. Genellikle ekvatora yakın bir yerlerde oturuyorsanız taşının. Denize yakın, şimdiye göre soğuk yerler ve bodrumu olan bir ev seçmenizin daha iyi olacağını düşünüyorum. Evinizin sakin ve güvenli olmasının önemli olduğunu söylüyorum. Ama bu düşündüklerim sadece bir teori. Kesinlik içermiyor. İnşallah da böyle düşünceler sadece düşünce olarak kalır.

 

(Visited 160 times, 1 visits today)