Isla ve Mutlu Son

isla-ve-mutlu-son

 

*‘’Aşk onları bir yaz günü, asla uyumayan şehrin sokaklarında yakalamıştı… Ama ya ona sahip çıkmak düşündükleri kadar kolay değilse?’’

Isla romantizme umutsuzca inanmaktadır. Lise birinci sınıftan beri, karikatürler arasında kaybolmuş Josh’a aşıktır. Manhattan’da gerçekleşen tesadüfi bir karşılaşma sonrasında Isla aslında aşkın o kadar da uzakta olmadığını fark etmiştir. Ancak yeni bir okul döneminin başlamasıyla Isla ve Josh her genç çiftin yaşadığı sorunlarla yüz yüze gelmişlerdir. Gelecek kaygısı, ailevi sorunlar, birbirlerinden ayrı kalma endişesi… Acaba aşkları bunların üstesinden gelmeye yetebilecek mi?

Okula geri döndüklerinde Josh’un arkadaşları mezun olmuş ve Josh okulda oldukça yalnız kalmıştır. Bu durum Isla için bir şans mıdır? Yoksa Josh arkadaşlarının yokluğundan dolayı iyice içine kapanıp kimseyi umursamamaya devam mı edecektir?

Birçok aşk tutkunu insanın ellerinden bırakamadan, bir solukta okuyabileceği şahane bir roman. Özellikle John Green ve Rainbow Rowell hayranlarının okumaya bayılacağı bir ‘’ilk aşk’’ hikayesi.

Romanda aslında hiçbir şeyin imkansız olmadığının, bizim aşık olduğumuz insanların bizlere çoktandır aşık olabileceklerinin sadece biraz cesarete ihtiyaçları olduklarının mesajını vermektedir.

Aslında insanların tek ihtiyacı olan biraz cesaret ve inançtır. Andre Gide’nin de dediği gibi “Sevmekten sonra en büyük mutluluk, sevgiyi itiraf etmektir.’’ İnsanlar sevdikleri sürece mutludurlar.

Kitap öyle güzel bir dille yazılmış ki insanın elinden bırakası gelmiyor. Kitabın kapağını kapattığınız anda tekrar açıp okumak istiyorsunuz. Kitap bittiğinde ise en can alıcı yerleri dönüp dönüp okumak istiyorsunuz. Kitap adeta sizi kendine bağlıyor.

Stephanie Perkins de bunu anlatmak istemiş ve başarılı bir şekilde de anlatmıştır. Stephanie Perkins’in daha birçok kitabı aşk üzerinedir ve diğer kitaplarında da aşkı en güzel haliyle anlatmıştır.

Stephanie Perkins’in en çok ilgi gören bir diğer romanı ise ”Lola ve Komşu Çocuk” romanıdır.

 

kitap-okuyanlar-daha-basarili-h1436712256

 

*KİTAP HAKKINDAKİ BAZI YORUMLAR

“Stephanie Perkins’in karakterleri tam da bizim istediğimiz gibi, ama gerçekte ve temelli aşık oluyorlar.”

RAINBOW ROWELL, Eleanor & Park ve Fangirl’ün ödüllü çoksatan yazarı

“Etkileyici genç karakterler ve sürükleyici bir aşk hikayesi. İlk aşkın tüm fiziksel ve duygusal etkilerini okura yeniden yaşatacak büyülü bir roman.”

-KIRKUS REVIEWS

“Gerçekçi karakterler, zekice yazılmış diyaloglar ve büyüleyici bir aşk hikayesiyle Isla ve Mutlu Son yazarın hayranlarının gönüllerini fethedeceği gibi, yazara kesinlikle yeni hayranlar kazandıracak.”

-SCHOOL LIBRARY JOURNAL, Starred Review

“Baş döndürücü ve duygusal… Renkli ve hazır cevap karakterler, sürükleyici bir kurgu, Stephanie Perkins her defasında daha başarılı bir anlatımla geri dönüyor.”

-RT BOOK REVIEWS. Top Pick

“Sıcacık aşk hikayelerinden hoşlanan okurlar, bu kitaba bayılacak!”

-BOOKLIST

 

KAYNAKLAR

http://www.kitapindir.in/2016/09/isla-ve-mutlu-son-stephanie-perkins-pdf.html

Yorumlar kitaptan alıntıdır.

Andre Gide sözlerinden alıntıdır.

https://nazlikitaplik.blogspot.com.tr/2016/06/isla-ve-mutlu-son-stephanie-perkins.html

Resimler Google Görsellerden alınmıştır.

(Visited 95 times, 1 visits today)