Japonya Güzeli

Bugün Osaka hakkında yazacağım ve bunu yazdığım için çok mutluyum. Çünkü Japonya benim en sevdiğim ülkelerden biri. Osaka’yı tanımaya hazır mısınız? Osaka Japonya’da Tokyo kadar ünlü bir şehir. Osaka hem çok modern hem de tarihi bir şehirdir. Mesela çok eski Japon sarayları vardır. Osaka’da Japonca konuşuluyor. Osaka’ya ne zaman gidilir sizce? Osaka’ya istediğiniz zaman gidebilirsiniz aslında biraz sizin nasıl bir hava  sevdiğinize bağlı. Çünkü yazın çok tropikal ve nemli bir havası vardır ama mesela kışın çok soğuktur veya yağmur seviyorsanız mayıs ve temmuz ayında gitmeniz daha iyi olur.

Osaka’da gezilecek yerler:

1.Osaka Kalesi (Osaka castle):
Bu kale aslında Osaka şehrinin simgelerindendir. Osaka Nehri yanında bulunmaktadır ve taş köprüsünden geçildikten sonra giriş yapılmaktadır. Bu kale dışarıdan beş, altı katlı bir kale gibi görünse de aslında bu kale sekiz katlı bir kaledir! Kalenin en üst katından Osaka şehrini çok iyi görebilirsin. Tarihi eserleri seviyorsanız kesinlikle buraya gitmelisiniz.

2. Dotonbori:osaka-castle
Osaka şehrinin eğlence merkezidir. Burada çok iyi alışveriş yapabilirsiniz. Tıpkı ”Times Square” gibi sadece alışveriş mağazaları için değil aynı zamanda bir nehir (Umersa Nehri) geçiyor ortasından ve burada güzel bir manzara eşliğinde yemek yiyebilirsiniz.

doronbori Üniversal Japon Stüdyoları (Universal Studios Japan):
Dünyaca ünlü olan Universal Studios tek Amerika’da değil Japonya’da da var. İçerisinde çok fazla eğlenilecek aktiviteler bulabilirsiniz. Bu nedenle gitmenizi tavsiye ederim tabi eğer eğlence seviyorsanız.

usj5
4. Osaka Kaiyukan Akvaryumu (Osaka aquarium Kaiyukan):
Burası dünyanın en büyük akvaryumlardan biridir (5.400 metre küp) ve beş yüz seksen tane farklı hayvan bulunmaktadır ve akvaryumda 11.000 ton su kulanılmaktadır. Buradaki en ilgi çekici canlılardan biri köpek balıklarıdır.

share_img

5. Shitenno-Ji Tapınağı (Shitenno-Ji Temple):
Bu tapınak Japonya’nın en eski Budist tapınağıdır. 593 yıllında inşa edilmiştir. Japonya’nın en önemli yerlerinden biridir. Eğer tarih seviyorsanız buraya gitmenizi de tavsiye ederim. Bir de Japonya’nın en turistik yerlerinden biridir.

Osaka’ya gitmek istermisiniz? (eğer gitmek istiyorsanız on bir saatlik yolculuğu var.)

kaynakça: gezimanya.com/Japonya/Osaka Gezi Rehberi gezimanya

(Visited 120 times, 1 visits today)