Just Cause 3

Just Cause oyun serisi Avadanche Studios ve Square Enix ortaklığıyla çıkan birçok kişinin severek oynadığı oyunlardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Göstermiş olduğu başarı sayesinde de Just Cause serisi GTA serisine kafa tutmayı başardı. Just Cause 3 oyunu da serinin önceki oyunları gibi açık bir dünyaya sahip ve size oyun içerisinde sınırsız özgürlük tanıyor. Özellikle atlamalı zıplamalı olan sahneleri oyuna farklı bir hava katmayı başarıyor. Kancanızı sağa sola atarak oradan oraya zıplayabiliyor ve arabadan arabaya hızlı bir şekilde atlayabiliyorsunuz. İşte bu özellikleri oyunu GTA serisinden ayırmayı başarıyor.

Just Cause 3

Just Cause 3

Just Cause 3 oyununda serinin önceki oyunları gibi açık bir dünya size sunulmuş durumda. İsterseniz bu dünya içerisinde kendi dilediğiniz gibi hareket edebilir isterseniz de görevlere bağlı kalarak oyun içerisinde ilerleyebilirsiniz. Tabi isterseniz hem kafanıza göre hareket edebilir canınız sıkıldığında da görevleri ara ara yapabilirsiniz. Tüm bu seçimler tamamen size kalmış durumda. Bu sayede oyundaki zevk hiçbir zaman azalmıyor ve oyunun her anından zevk alabiliyorsunuz.

Just Cause 3

Just Cause 3

Oyun oynanış bakımından da oldukça kolay. Eğer serinin daha önceki oyunlarını ya da GTA serisini oynadıysanız o zaman bu oyuna hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Çünkü oyunun oynanış dinamikleri üzerinde çok fazla bir değişiklik yok. Sadece ufak birkaç özellik oyunu biraz farklı yapıyor ancak buna da kısa sürede alışıyorsunuz.

Just Cause 3

Just Cause 3

Bir oyun oynayacağınız zaman oyunun grafiklerinin iyi olmasını istersiniz. Özellikle Just Cause 3 gibi açık uçlu bir dünyası olan oyunu oynayacaksanız o zaman grafikler daha da önemli hale geliyor. Just Cause 3’de aradığınız bu grafikleri size sunmayı başarıyor. Oyun motorunda yapılan iyileştirmeler sayesinde kendinizi gerçek bir dünyada gibi hissedebiliyorsunuz. Özellikle en ince detayların dahi düşünülmüş olması sayesinde kendinizi bir anlığına da olsa farklı bir dünyada gibi hissedebiliyorsunuz. Bunun üstüne birde oyundaki ses efektleri eklendiğinde o zaman kendinizi oyuna tamamen kaptırıyorsunuz. Kısacası Just Cause 3 serinin önceki oyunları ile bağlantısını koparmamış olsa da yeni konular ve grafikte yapılan iyileştirmeler ile bağımlısı olacağınız bir oyun haline gelmiş.

(Visited 70 times, 1 visits today)