Kal Ho Naa Ho: Yarın Hiç Olmayabilir!

2003 yapımlı Shah Rukh Khan ve Preity Zinta’nın başrollerini paylaştığı bir dram filminden bahsedeceğim size. Filmde, çoğunlukla Naina’nın hayatı anlatılıyor. Naina (Preity Zinta) pek sosyal bir kız değildir, çok fazla arkadaşı yoktur ve erkeklere güvenmez. Ama Rohit (Saif Ali Khan) Naina’nın en çok güvendiği insan ve yakın arkadaşıdır.

Naina’nın aile hayatının da çok iyi olduğu söylenemez. Babası intihar etmiş ve annesi ile büyükannnesi sürekli kavga etmektedir. Evde hep bir gerilim, kaos ortamı vardır.

Karşı komşularının yeğeni oraya gelmiştir. Aman (Shah Rukh Khan) mahalleye gelir gelmez sevecen ve eğlenceli tavrıyla herkesin gönlünde taht kurmuştu bile ama Naina ilk seferde Aman’ı pek sevmemişti sanırım. Zaten hep böyle olur değil mi? Naina ciddi bir kızdır ve çok fazla yüzü gülmez hatta hiç gülmez. Aman bunu fark eder ve Naina’ya da bunu fark ettirmeye çalışır. Sonunda da başarılı olur. Aman Naina’dan etkilenmiştir zaten… Naina da bir süre sonra Aman’a aşık olur fakat Aman her ne kadar Naina’yı çok sevse de ona yetebilecek bir kalbi yoktur. Evet Aman kalp hastasıdır ve ömrü gerçekten çok azdır. Bunu hiç kimseye söylemez. Aman, Naina’nın onu sevdiğini tesadüfen öğrenir. İşte Aman burada çok zor bir karar verir. İşte gerçek fedakarlık, gerçek aşk, gerçek sevgi… Her ne deniyorsa… Aman, geride yarım bir aşk bırakmak istemez ve Naina ile Rohit’i birbirlerine aşık etmeye çalışır. Rohit, Aman’ın da Naina’yı sevdiğini bilmiyordur. Aman, Rohit’e yardım eder, Rohit tam Naina’ya söyleyecekken Naina, Rohit’e Aman’ı sevdiğini söyler. Olaylar böyle gelişirken Aman bir nöbet geçirir ve hastaneye kaldırılır. Aman ölür ve film bittiğinde Naina ve Rohit evli olur.

images

Bu filmin bana kattığı çok şey var; gerçek aşk ya da gerçek fedakarlık ne demek onu öğretti. Her izlediğimde ağladığım ve her seferinde severek izlediğim bir film oldu. Gerçekten izlenilmesi gereken, çok etkileyici bir film olduğunu düşünüyorum. Shah Rukh Khan gerçekten çok başarılı bir aktör ve tüm filmlerini izlemenizi tavsiye ediyorum.

(Visited 401 times, 1 visits today)