Kara Delikler

İçinde yaşadığımız evren inanılmaz derece büyük ve farklı renkteki güzelliklerle dolu. Ama aynı zamanda bilinmez ve korkutucu.Durmaksızın artan karanlığın içinde 100 milyarlarca galaksiden fazlasını olduğunu bilmek insanın kendisinin ne kadar küçük olduğunu bilmek fazlasıyla yeterli. Ama bunların yanında insanoğlunun dokunamadığı ve göremediği hatta en gelişmiş şeylerle görmesi imkansız.Peki bu uzaydaki en korkutucu ve güneş sistemini yok edebilecek şey kara deliktir.

 

Kara delikler, hakkında çok az şey bilinen, evrenin en gizemli bilinmeyenlerinden biridir. İnsanoğlunun hep dikkatini çekmiştir. Bilim insanları tarafından hep bir araştırma konusu olmuş ve olmaya da devam edecektir. Kara delikler, merkezine yaklaşan bütün cisimleri yutmakta ve bilinmeyen karanlığına gömmektedir. Kaybolan cisimlerin ne oldukları hakkında bilimsel bir verinin olduğunu düşünmüyorum. Şayet olmuş olsaydı mutlaka bilim insanları tarafından açıklanmış olması gerekirdi.  Doğrusu ben de çok merak ediyorum.

 

 

Kara delikler yüzyıllarca kalmış yıldızların patlamasıyla oluşan bir deliktir.Bu delikler güneşten büyük ve daha tehlikelidir.Kara delik dünyaya göre çok uzak bir bölgededir.Ama gide gide büyür.Kara delikler o kadar güçlüdür ki bir ışık hızında giden ışığı bile durdurup çekebilir ve yıldızları da içine çeker.Eğer dünya kara deliğin içine girseydi dünya bir insanın avuç içi kadar olurdu.

 

(Visited 107 times, 1 visits today)