Kedi Dostlarımız

Her hayvanın kendine özgü desenleri olduğu gibi kendine özgü özellikleri de vardır. Benim en çok ilgimi çeken hayvan ise kedilerdir. Çünkü çok yetenekli ve oyuncu olduklarını düşünüyorum. Benim de bir kedim var. İsmi “Gece”  çünkü tüyleri siyah ve kahverengi, gece gibi koyu renkli, çizgili güzel bir desene sahip. Kardeş ya da arkadaş gibi benimle oyun oynar hep. Mesela kediler çok güzel sıçrar koşar ve daha neler neler yapar. Ben kedimle top yakalama oyunu oynamayı çok seviyorum. Topu yakalarken çok değişik hareketleri oluyor. Çünkü çok esnekler. Onu izlerken çok eğleniyorum ve kendimi hiç yalnız hissetmiyorum.

Aynı zamanda kediler dünyanın en miskin hayvanlarıdır da. Tembelliği ve sıcağı severler. Onlar istemedikçe  oyun oynatamazsınız. Rahatlarına düşkünler çünkü.

Screenshot_2016-10-15-21-22-07-1

Bazen  kızıyorum ona çünkü ödev kağıtlarımı yırtıyor. Kağıt veya peçete parçalamak onun işi. Bundan hiç vazgeçmiyor.  Korktukları zaman bedenini kocaman göstermeye çalışıyor. Sinirliyse kulaklarını geriye çekiyor. Neredeyse hiç doymuyor. Yemek yemeyi seviyor. Ona sık sık  hazır mama alıyoruz.

Çok iyi bir veterineri var. Aşılarını ve bakımını yapıyor. Benim kedim çok şanslı. Çünkü sağlıklı ve evinde mutlu. Keşke dünyadaki tüm hayvanlar da şanslı olsalar. Kendi doğalarında özgürce yaşayabilseler. Hepsi mutlu ve sağlıklı olsalar. Kendi doğalarından kopartılıp Petshoplarda satılmasalar mesela.

Onlar da bir canlı ve doğada bizim kadar yaşamaya hakları var. Ben büyüdüğüm zaman zor durumda olan, hasta, patisi yaralı vs. hayvanlara yardım etmek, onlar için bir şeyler yapmak istiyorum.

 

(Visited 156 times, 1 visits today)