MARVEL:Hikayenin Başlangıcı

Matin Goodman tarafından 1939’da kurulan Timely Comics’in amacı bilindiğin aksine süper kahraman çizgi romanları yayınlamak istiyordu.İlk süper kahraman dizisinin ana karakteri olan Namor mitolojiye göre sular altında yaşamaktadır ve insanlardan nefret etmektedir.Namor’un bir başka özelliği ise çizgi roman tarihindeki ilk anti-kahramandır.Namor’un yanında Human-Torch yaynlanmaya başlar.Bu iki kahraman farklı çizgi romanlarda boy göstermesine rağmen aralarındaki sürtüşme dur durak bilmez.Amerika 2. Dünya Savaşına girmesini çizgi romanlarına şöyle yansıtır. Timely Comics: Human Torch ve Namor  nazilere karşı savaşmaya başlar.ABD’nin savaşa girişinden 6 ay sonra Marvel’ın öne çıktığı Kaptan Amerika’yı yaratır. Timely Comics ismini Atlas Comics olarak değiştirir.

1956 yılında DC Comics’in yeni kahramaları olan Flash ve Green Arrow’u yayınlamasından sonra Stan Lee ve Jack Kirby bir grup kahraman yaratmak için işe girişir.Ortaya Fantastik Dörtlü çıkar.Fantastik Dörtlü beklenen ilgiyi görünce Marvel Comics rahat bir nefes alır. Marvel kadrosuna yeni çizerler katmaya başlar. Steve Ditko ve Don Heck gibi yazarları işe alır.

Hulk,Thor,X-Men.Bu yayınların başarısı ile Marvel Pazar evreni genişler.Lider konuma gelen Marvel, evrenine Thor yanında Yunan mitolojisinde yer alan Herkül’ü de katar…

Marvel Evreni’nin En Güçlü Kahramanları:

Franklin Richards

Az sayıdaki omega seviyesindeki mutantlardandır. Gerçektiliği saptırabilir.Bu konudaki gücü Proteus’dan bile büyüktür.

 

 

Onslaught

Profesör X bütün gücüyle Magneto’nun zihnini kontrol altına almaya uğraşır.Fakat Magneto’nun zihnindeki saf kötülük ve hırs Profesör X i etkiler.Profesör X yıllarca içinde tuttuğu kötü tarafına karşı koyamaz ve Onslaught ortaya çıkar.

 

 

Skaar

Skaar,Shadow People of Skaar denen bir soydan gelen Caiera’nın oğludur. Babası Hulk gibi iyileşme özelliğine sahiptir. İyileşme özelliği hem babasından hem de Wolverine’den bile daha fazladır.

 

 

Silver Surer

Silver Surfer gezegenerin enerjisi ile beslenir bir nevi gezegen yiyici diyebiliriz. Galacticus Zenn-La gezegenini yok etmeye  geldiğinde Norin Radd ona hizmetkar olmak karşılığında gezenini yok etmemesini teklif etti. Teklifi kabul eden Galactus onu gümüş ve kozmik enerjiden oluşan Silver Surfer’ a dönüştürdü. Silver Surfer maksimum düzeyde kozmik enerji barındırır, maddeyi manipüle edebilir, tanrısal derecede kuvveti ve dayanaklılığı vardır.

 

 

Mystıque

Çok zeki ve tehlikeli bir mutant olan Mystıque istediği kişinin şekline bürünebilir ve onun yeteneklerini kullanabilir.

 

 

 

 

 

Scarlet Witch

Wanda Maximoff Magneto’nun öteki kızı.Işınlanabiliyor ve gerçekliği bükebiliyor.

 

 

 

Black Widow

Eski KGB ajanı, Black Widow olarak tanınan Natasha Romanov, gelmiş geçmiş en iyi casuslardan ve S.H.I.E.L.D.’in sahip olduğu en iyi ajanlardan biri.

 

(Visited 216 times, 1 visits today)