Müzik Ruhun Gıdasıdır!

Biz, söyleyemediğimiz cümleleri veya duygularımızı şarkılara dökeriz. Müzik üstümüzde büyük etkiler bırakır. Hislerimiz ve düşüncelerimiz müziğe göre değişebilir. Bence hayatımızın olmazsa olmazıdır. Çünkü müzik üzüntülerimizi, yalnızlığımızı ve neşemizi paylaşacak birisi yanımızda olmadığında da duygularımızı paylaştığımız kişi oluverir.

music is life tumblr ile ilgili görsel sonucu

Bazı sanatçılar kendilerini zor dönemlerinde şarkı yazarak mutlu hissederler. Onlar için şarkı söylemek, hislerini dinleyiciyle paylaşmak daha çok rahatlamış hissettirir.

tumblr_static_dekori0bztkcowo8sko00kso4_640_v2

Müziğin bir ilham ürünü olmanın yanında, çoğu insana, sanatçıya da üretkenlikleri için yeni ilhamlar vermektedir. Bu herkes için geçerli olmasa da çoğu sanatçının başka başka şarkılardan ilham aldığını düşünüyorum. Müziğin insanların içlerindeki duyguyu yansıttığını ve herkesin bilinmedik bir yanını müzikler sayesinde ortaya koyduğunu düşünüyorum.

Benim hayatımda büyük bir yeri olan müzik ihtiyacım olduğunda yanımda olur. Her zaman müzik dinlerim şu an bu yazıyı yazarken olduğu gibi. Ders çalışırken, uyumadan önce, okula giderken… Beni rahatlamış hissettirir.

Müzik diyince akla hep bestelenmiş notalar geliyor. Bence yolda yürürken yanımızdan geçen birisinin çıkardığı ıslık sesi, yolun kenarındaki inşaattan gelen ses de müziktir. Bu sesleri birleştirince, melodiye kendini kaptırıverirsin.

Müzik insanın içine işleyen ve tüm duygularında yanında olan şeydir. İnsana huzur verir. İnsanoğlunun var oluşundan beri müzik vardır, müziksiz bir dünya eksik kalır. Düşünsenize dünya müziksiz, sessiz bir şekilde nasıl olurdu? Nasıl duygulanırız, mutlu oluruz? Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna mı demişler? İnsan müzikten ayrı kaldığı zaman moral bozukluğu yaşar.  Müzik yeteneklerimizi ve hayata bakış açımızı geliştirmede yardımcı olur. O yüzden müziğin günlük hayatımızdaki yeri küçümsenemez.

Tamam belki bazen nefret edersiniz, başınızı ağrıtabilir. Ama nereden bilirsin belki o dinlemekten nefret ettiğin şarkıyla; gitara, piyanoya yeteneğinin olduğunu keşfedeceksin. Müziğin dili evrenseldir; herkes dinler, benzer duygular hisseder.

Müzikten asla vazgeçme, ne olursa olsun. Çünkü ne zaman başın sıkışsa, müzik kaçıp sığınabileceğin tek liman olacak. – August Rush *2
tumblr_nnezjupxhv1tmbxyno1_500

Kısacası;

Müziksiz bir hayat düşünemiyorum, peki siz?

Kaynaklar:

*1; http://www.kitapsozler.com/taylor-swift-sozleri/

*2; http://uysalbiri.tumblr.com/post/146202742669/m%C3%BCzikten-asla-vazge%C3%A7me-ne-olursa-olsun-%C3%A7%C3%BCnk%C3%BC-ne

(Visited 369 times, 1 visits today)