Neymar’ın Hayatı

Neymar, 1992’de Brezilya doğumludur. Tam adı Neymar da Silva Santos Júnior’dur.

1999 yılında futbola başlamıştır. Bu takımın adı Portuguesa Santista’dır. Neymar ilk defa 2009 yılında profesyonel olmuştur. İlk profesyonel sezonunda sezonunda yılın genç futbolcusu ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Daha ikinci sezonunda başarılı bir performans göster Neymar, ünlü takımların transfer listelerine girmeyi başarmıştır.2011 sezonunda çıktığı 31 maçta 23 gol verdi.

25 Mayıs 2013 tarihinde oldukça yüksek paraya Barcelona takımına transfer olmuştur. Burada oldukça başarılı sezonlar geçirmiştir.

İlk defa Brezilya milli takım formasını 2009′ da giymiştir. Burada gösterdiği performansla 2010 FIFA Dünya Kupası finallerine alınması istendi. Brezilya futbolunun efsane ismi Pelé ve eski ünlü futbolcu Romário ve Formula pilotu Felipe Massa Neymar’ın Dunga tarafından 2010 Dünya Kupası’na gelmesi istendi. Fakat 23 kişilik kadroya alınmadı.

2010 FIFA Dünya kupasından sonra Brezilya Milli Takımının başına geçen Menezes, Neymar’a 10 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri ile oynanan hazırlık maçında ilk kez forma verdi. 11 numaralı forma ile sahaya çıkan Neymar bir de gol attı.

Yeteneği, futboldaki başarısı, profesyonelliğiyle örnek aldığım futbolculardan birisidir Neymar. Keşke bende onun gibi ünlü ve başarılı bir futbolcu olabilsem.

Kaynak:https://www.biyografisi.gen.tr/kisiler/neymar-kimdir/

 

(Visited 1.762 times, 1 visits today)