Odamdaki Yenilikler

    Her çocuğun hayalinde bir oda vardır. bazen hayalimizdeki odaya sahip oluruz ancak benim şuanda kaldığım odam pek hayalimi yansıtmıyor.
Şuan yaşadığım odam küçük ama şirin bir odadır. Yaşamak istediğim oda ise geniş, balkonlu ve aydınlık bir odaydı.
Şimdiki odamı anlatacak olursak içinde büyük bir dolap, bir kitaplık, bir çalışma masası, yatak ve yatak başında bir komidinden oluşmakta. Tabi büyük bir dolap olunca bana oyun oynamak için çok büyük bir alan kalmıyor. yatağımın baş ucunda bir tane anaokulumdan hatıra kalan başucu lambası ve yatağımın içinde benimle kalan dinozorlarım ve sevimli uyku arkadaşım bay köstebek bulunuyor. çalışma masamın üst kısmında bulunan raflarda ve çalışma masamın yanındaki küçük beyaz dolapta kitaplarım duruyor. beyaz dolabın hemen üstünde bulunan magazinlikte yaptığım yaprak testler ve fotokopi ödevler yer alıyor. bunların işi bitince yıl sonunda kağıt atıklara karışacaklar. ödemler bittikten sonra yatağımdaki dinozorlar geziye çıkıp halının üstündeki yerlerini alıyor ve kardeşimle birlikte oyun oynuyoruz.
    Hayalimdeki oda ise daha büyük ve geniş bir oda. daha geniş bir yatağım olursa daha mutlu olabilirim yatağımın yanında büyük bir pencere olsun ki gün aydınlandığında odam gün ışığı ile dolsun. Camın önünde sevimli rahat bir koltuğum olursa burada keyif yaparak kitap okuyabilirim. büyük bir kitaplığım olursa tüm kitaplarımı burada görme şansım olur çünkü şimdiki odam dar olduğu için kitaplarım dolaplara paylaştırılıyor. Oyuncaklarımı koyacağım geniş bir kutu yada dolabımda olabilir. kendime ait bir balkonum olsa oraya çiçekler koyabilirim. Arkadaşlarımı ağırlayacağım bir köşe olsa bu da güzel olabilir.
Şuanda kaldığım odadan da o kadar şikayetçi değilim ama umarım bir gün böyle bir odam olur.

(Visited 41 times, 1 visits today)