Özlenen Günler

Okulların tekrar yüz yüze eğitime açılacağı ilk gün herkese çok sarılmak isterdim ama maalesef sarılamayacağız;  en azından yüz yüze olacağımız için mutlu olurdum.                                                                               Bu yıl yeni gelen arkadaşlarımı fazla tanıyamadım ama yüz yüze eğitim olursa arkadaşlarımı daha iyi tanımış olurum. Okulda arkadaşlarımla oynayabiliyordum ama uzaktan eğitim gördüğümüz için teneffüslerde arkadaşlarımızla oyun onayamıyoruz. Uzaktan eğitimde tüm dengemiz bozuldu. Dışarıda rahatça maskesiz gezemiyoruz.
Uzaktan eğitimle ders yapmak ayrıca çok zor oluyor. Öğretmenlerimiz derslerde bizim anlayamadığımız konuları yüz yüzü olamadığımız için anlatmakta bazen zorlanıyorlar, biz de anlamakta zorluk çekiyoruz. Buna bir de internet sıkıntıları, elektrik kesintileri, bilgisayar sorunları da eklenince işimiz daha da zorlaşıyor.
Okulların tekrar yüz yüze bu hastalık bittiğinde açılacağı ilk gün bütün arkadaşlarıma sımsıkı sarılacağım. Bu hastalık sarılmanın ne kadar güzel olduğunu öğretti bana. Maskenin altında gülüşlerimiz bile gözükmüyor maskesiz o gün bütün arkadaşlarımız doya doya kahkahalar atacağız. Umarım biran önce biter ve dünya çocukların gülüşlerine, seslerine yeniden kavuşur.

(Visited 19 times, 1 visits today)