Paranormal Olaylar

Evet arkadaşlar bu konumuz paranormal olaylar.Paranormal olay nedir?Paranormal terimi, “normal dışı”, “normal ötesi” anlamına gelmekte olup, telepati, psikokinezi gibi psişik fenomenleri, bilinen fizikokimyasal yasalarla açıklanamayan olayları ve bu olaylarda söz konusu olan psişik yetenekleri belirtmek üzere Parapsikoloji’de kullanılan bir terimdir

1 AĞLAYAN ÇOCUK TABLOSU:Dünyanın en ünlü tablolarından biri olan “Ağlayan Çocuk” hakkında garip iddiâlar var. Şili’nin başkenti Santiago’da, bir cadılar bayramı partisinin afişinde -Türkiye’de de büyük ilgi gören ve hemen hemen her evde bulunan- “Ağlayan Çocuk” tablosu kullanılınca, medyumlar ayağa kalktı..

Şili Medyumlar Birliği, “Ağlayan Çocuk” tablosunun, son 30 yılda dünyada lanet saçtığını ve Şili’de de en az 80 kişiye uğursuzluk getirdiğini söyleyerek tablonun yasaklanmasını istedi. Medyumlar Birliği Başkanı, tablonun insanlara “yaralanma”, “boşanma”, “sevgililerinden ayrılma” gibi kötü şans getirdiğini söyledi. Ülkenin en çok satan gazetesi “Lun”, haberi manşetten vererek bu isteğe destek verdi. Şili, şimdi “Ağlayan Çocuk” tablosunun kendilerine lânet ve kötü şans getirdiğini söyleyen insanların hikâyelerini konuşuyor.The Crying Boy, Die Weinenden Jungen, Cry Boy, Bruno Amadio, Ağlayan Çocuk Tablosu

2 KIYAMET GÜNÜ KAFATASI:“..saf kuartz kristalinden yapılmış, gerek sahibesi, gerekse de birçok kişi bu cismin bilinmeyen bir uygarlıktan kaldığına inanıyorlar. Göz çukurlarındaki gizemli ışıltılar sanki gelecekten haber veriyor. Bu garip cismin adı “Kıyamet Günü Kafatası..”

Yolunuz bir gün Londra’ya düşerse, “Museum of Mankind”a yani “İnsanlık Müzesi”ne muhakkak uğrayın. Çünkü orada İnsanlık Müzesi’nin dünyanın en inanılmaz, en çarpıcı cismini, gizemini hala kimsenin çözemediği Kristal Kafatası’nı görebilirsiniz. Kristal Kafatası bizde meraklılar dışında fazla bilinmiyor ama herkes için paha biçilmez bir seyir oluşturmakta. Kafanız kadar bir kafatası düşünün yani gerçek boyutlarda ama saf kristalden yapılmış ve de 120 yıl kadar önce Güney Amerika’da bir maceraperest tarafından kazılarda bulunmuş. Üzerinde o kadar çok spekülasyon yapılmış ki, karşısına şöyle geçip bir baktığınızda tüyleriniz diken diken oluyor. Peki neden? Bir kere çok eski olduğu kesin ama bilinen hiçbir antik inanç biçiminde benzeri yok, kimlerin hangi amaçlarla kullandığı ve nasıl bir dinsel ritüelin parçası olduğu konusunda da bir bilgi bulunamıyor. Ama daha da ilginci kristalin bu şekilde işlenmesinin çok güç olduğu ve geçmişte yapılamayacağının bilinmesi. Öylesine çok söylenti var ki..

(Visited 163 times, 1 visits today)