Rocket League

Merhabalar herkese ben Mustafa. Beştepe koleji 10.sınıf öğrencisiyim. bu yazımı da Şahin Hocamın isteği üzerine yazıyorum benim biraz çalışmayı sevmeyen bir öğrenci olduğumu bildiği için epey bir baskı yapması gerekti ama başardı.  Her neyse bu bloğum da rocket league hakkında yazacağım. Rocket league aşırı zevkli olmasına rağmen çok kolay olmayan bir oyun.

Oyunu w a s d ile de oynaya bilirsiniz yön oklarıyla da oynayabilirsiniz. Onun dışında oyunda boost (nito), zıplama, hızlı dönüş ( drift) bulunmakta. Ayrıca iki kere ardı ardına zıplayınca araba ivmeli bir şekilde takla atabiliyor.

Ayrıca rocket league aşırı zevkli olmasına rağmen çok kolay olmayan bir oyun. İsterseniz oynarken tüm oyunlarda da olduğu gibi istediğiniz tuşlarla oynayabilirsiniz. Genel ayarlardan bahsetmek gerekirse de 1, 2, 3, 4 ile hızlı sohbet edebilirsiniz. Örnek olarak takım arkadaşınıza vuruşu yap ya da savunuyorum ya da top bende manasında bende diyebilir güzel bir orta açtığında motive etmek için iyi pas diyebilirsiniz.

Bunun dışında oyundan tekerlek, çıkartma ( araba çıkartması ), şapka, anten, boost düşürebiliyor, bunları diğer oyuncular ile takaslaya biliyorsunuz. Bunun yanında da düşen kasaları açabiliyorsunuz.

Ayrıca çıkarttığınız değerli eşyaları takaslamak isterseniz de takas siteleri bulumakta. Yalnız eğer anahtarı yeni aldıysanız 7 gün takas banı oluyor ve açtığınız kasadan çıkan eşyanın da taksa banı oluyor. Bu süre 7 gün. Onun dışında kasa açacak olursanız da iyi şanslar.

Oyun modlarına gelecek olursak da rekabetçi ve normal olmak üzere 2 oyun modu bulunmakta. Rekabetçide 1 vs 1, 2 vs 2, 3 vs 3 oynanabiliyor. Ayrıca oynarken 2-3 kişi birlikte girip karşınıza gelebilir. Bu yüzden de solo standart oyun modu var ( sadece 3 vs 3 de bulunmaktadır). Normal oyun modlarında ise rekabetçiden artı olarak 4 vs 4 de bulunmakta ayrıca 5 adet eğlence modu bulunmakta. Bu modların bir tanesinde oyunun aksine basketbol oynuyorsunuz. Potalar var ve kaleye değil çembere atmaya çalışıyorsunuz. Tahmin edebilirsiniz ki bu normale göre biraz daha zor. Fakat arkadaşlarınızla girince o kadar eğleniyorsunuz ki akıttığınız tere değer.

Onun dışında oyun turnuvaları düzenleniyor çoğu oyunda da düzenlendiği gibi. Aşırı iyi oynayanlar kendi aralarında takım kurup diğer takımlarla mücadele ediyorlar. Genellikle maçlar best of 5 (maksimum 5 maç oynanıyor 3 olan kazanıyor).

Bunların dışında oyunu bilgisayarınızda, playstationunuz da ya da xboxınız da oynayabiliyorsunuz. Playstation ve Xbox’ ın tam detayını bilmesem de bilgisayarınızda oynamak isterseniz oyunu steam üzerinden satın almanız gerekiyor ve oyun indirime girmemiş hali 31 tl olmakla indirime girince 21 tlye düşüyor.

Bunun dışına oyun içinden indirimsiz fiyatu 4 tl indirimle 2.25 tlye farklı arabalar da alabiliyorsunuz.

Kesinlikle oyunu almanızı öneririm fakat oyun gerçekten kolay değil bunu da eğitim videoları seyredebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir şekilde oyunu öğrenmek için tanıtım videolarını seyredebilirsiniz.

 

Not: Tamamen kendi bilgilerimle yazdım.

(Visited 395 times, 1 visits today)