Ruhun Bedenden Ayrılma Olayı

Bilinçaltı günlük hayatta karşılaştığımız her şeyi en ufak detaylarına kadar biz fark etmeden kaydeder. Daha sonra bunları biz uyku halindeyken bize rüya olarak sunar.

Uykunun REM evresi ise bizim için sınırların kalktığı zaman ve mekanın olmadığı en ilginç en önemli evredir. Beyin fonksiyonları normalde biz uykudayken  yavaş çalışırlar. Fakat uykunun bu evresindeyken hızlanırlar ve rüya görmemizi sağlarlar. Aslında rüyalar kısadır sadece biz onları çok uzun zannederiz. Çoğumuz bu rüyaları görürken izleyici konumundayızdır. Uyandığımızda rüyalarımızı genellikle hatırlamayız bile. Astral seyahat rüyaları kontrol etmenin bir üst basamağıdır. Astral seyahat ruhun bedenden ayrılma olayıdır ve bunu kendi isteğimizle yapabiliriz. Yani bunu yaparken siz yaptıklarınızın farkındasınızdır, bilinciniz açık kalır. İşte tam bu noktada karmaşıklaşıyor. İşin içine ruhlar alemi, başka bedenler falan dahil oluyor. Dünyada kullandığımız et, organ ve kemikten oluşan beden dışında bir de ruhumuz vardır. Peki ruh nedir? Ruh, enerjidir. Ruh başka alemlerle iletişim kurabilir ve onlara uyum sağlayabilir. Ruh madde ile temas edemez. Eğer bir insan astral seyahat yapmak istiyorsa;

  • Korkmamalıdır. Korku ruhun bedenden ayrılmasına engel olur. Bazı insanlar ruh vücuttan ayrılırken korkuya kapılır. Bu tür durumlarda, her türlü korku halinde, ruh bedene geri döner.
  • Bunu yaparken vücudunuzu rahatsız eden tüm aksesuarları çıkarmalı ve odanızı göz kapaklarınıza doğrudan ışık gelmeyecek şekilde karartmalısınız.
  • Başınız kuzeye gelecek şekilde sırtüstü yatmanız ve kıyafetlerinizi çıkartmalısınız. Fakat vücut sıcaklığınız belli bir seviyenin altına düşmemeli.)
  • Nerede olursanız olun mutlaka rahatsız olmayacağınız bir yerde olun.
  • Dudaklarınızı aralayın ve nefesinizi dengeli bir şekilde alıp verin.

Daha öncede bahsettiğimiz gibi korkmayın ama bunu yapmadan önce (özellikle eğer karar verdiyseniz) iki defa düşünün. Çünkü gerçek hayatta görmemeniz gereken şeyler görebilir ve istemeden de olsa kendi psikolojinizi bozabilirsiniz.

Gümüş kordonun insanın kalbine bağlı olduğu söylenir.     Astral seyahat kimi insana göre gerçekten vardır. Fakat kimi insana göre de yoktur. Robert Monroe astral seyahat üzerine en çok çalışma yapan insandır. Hala da Amerika’da astral seyahat adına çalışmalar yapılmaktadır. Gerçekten böyle bir şeyin var olup olmadığıysa size kalmış…

Kaynak: Onedio

(Visited 260 times, 1 visits today)