Neşeli Ol Sağlıklı Kal!

fotograffff  Sağlık canlıların vücutlarının dirençli ve normal olmasıdır. İnsanların sağlıklı olması için bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Vücudumuzun dirençli ve sağlıklı olması için şunları yapmalıyız: Vücudumuzu düzenli olarak yıkamalıyız. Dişlerimizi  her gün yemeklerden sonra ve yatarken fırçalamalıyız. Dişlerimizin sağlıklı olması için şekerli yiyecekler ve asitli içecekler kullanmamalıyız. Çünkü
dişlerimiz çürüdüğünde ağzımızın içinde mikroplar oluşur.

Her gün dışarıdan eve gelince ve yemeklerden sonra önce ellerimizi yıkamamız gerekir. Vücut direncimizin sağlıklı olması için vaktinde yatmalı ve erken kalkmalıyız. Uykudan uyanınca vücut direncimizin artması için her gün kahvaltıyı güzelce yapmamız gerekir. Akşam okuldan gelince yemeğimizi düzgün yemeliyiz. Meyve, sebze, yumurtayı bolca yememiz gerekir. Sütü çok içmemiz gerekir.

Kışın soğuk günlerde kalın şeyler giymeliyiz. Çünkü kışın ince şeyler giyersek çok hasta oluruz. Yazın da ince şeyler giymeliyiz. Çünkü kalın şeyler giyersek çok terleriz ve hasta oluruz. Güneşin altında çok kalırsak hasta oluruz. Çünkü başımıza güneş geçer. Derimize güneş çok gelirse derimiz yanar. Güneşi her gün 15 dakika almamız gerekir. Çünkü sağlığımız için D vitamini üretmemiz gerekir.

Vücudumuza mikropları geçirmememiz gerekir. Yoksa hasta oluruz. Direncimiz düşer. Vücudumuz yorgun olur. Mikropları yenmek için her zaman temiz olmamız gerekir. Doktorun verdiği ilaçları içmemiz gerekir.

 

Gün içerisinde neşeli olmamıhijyen-2701415z gerekir. Eğer mutsuz olursak vücut direncimiz düşer ama mutlu olursak böyle şeyler olmaz.

(Visited 132 times, 1 visits today)