Team Fortress 2 / Part 2

Önceki yazımda şimdiki gibi Team Fortress 2’yi tanıtmıştım. Bu yazımda da Team Fortress 2’nin ikinci bölümüyle karşınızdayım.

Eğer okuduysanız ilk yazımda 3 oyun karakterinin özelliğini yazmıştım. Şimdi ne kadar rol yazacağımı bilmiyorum ama emin olabilirsiniz ki 300 kelime olduğu anda yazmayı bırakacağım. İlk olarak tanıtmak istediğim karakter: “Soldier”.

SOLDIER: Elinde bazuka ile dolaşan,altına doğru roket atınca havaya uçan normal bir asker. Bana sorarsanız kan ve parçalamayı seven bir kitle tarafından bu oyun epey beğeni toplar. Çünkü bu karakter eğer size bir roket atarsa ve bu roket size isabet ederse şunun bilmelisiniz ki artık yaşamıyorsunuz. Hatta oyun iyice sizi üzmek için siz parçalara ayrılınca kafanızın ve kolunuzun nasıl ayrıldığını ve nerede olduğunu gösteriyor. Okuması kolay ama bunu yaşayınca içinizden gelen bütün öfkeyle oyunu kapatanlar var. Tabii ki ben bunu görünce kendimi tutamayıp ayrılan vücudumu görüp zevk alan ve kahkaha atan kişilerdenim. Bu size garip gelebilir ama gerçekten rahatsız edici bir derecede komik oluyor. Oyunu yapanlar öyle bir düşünmüş ki siz ölünce bile sizi eğlendiriyor.

Bir sonraki rolümüz: PYRO.

PYRO: Bu karakter gerçek anlamda bir psikopat. Aksini iddia eden birisi de yok zaten. Kendi bakış açısıyla insanları sever ve o garip silahıyla etrafa baloncuklar saçar fakat  Pyro oynayan kişi siz değilseniz sıkıntı büyük. Çünkü o baloncuklar baloncuk değil ateş. Bu gerçekten rahatsız edici bir durum çünkü az canı olan bir karakteri oynuyorsanız size sadece bir kere ateş püskürtmesi yeter bunun sebebi ise ateşin anlık hasar vermemesi. Eğer size ateş püskürtürse yaklaşık 4-5 saniye o ateş üstünüzde kalıyor yani bir bakımdan sizi ölüme terk ediyor.

Çok büyük ihtimal değil kesinlikle bu oyunun part 3’ü gelecek. Çünkü daha anlatacak şey var ama üçüncü bölüme kadar beklemeniz gerekiyor.

(Visited 110 times, 1 visits today)