Teknoloji

Teknoloji nedir? Teknoloji, bir sanayi alanında gücü ve bilgiyi biriktirme, denetleme, işleme, iletme gibi amaçlarla oluşturulan makinelerin, araç gereçlerin, aygıtların, yöntemlerin vb. tümünü kapsayan uygulama bilgisidir.

Teknoloji, hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yararları ve zararları ortaya çıkmıştır. Yararlar ağır basmaktadır.

Teknolojinin Yararları: Teknoloji sayesinde güncel haberlere, olaylara vb. şeylere çok rahat ulaşabiliyoruz. Bu haberlere ulaşmak için bazı araçlar kullanıyoruz. Örneğin: İnternet, haber uygulamaları, sosyal medya gibi birçok araç bulunmaktadır. Ancak teknolojinin tek yararı bu değildir, teknoloji bize günlük hayatımızda da yardım eder. Bu konuda en gelişmiş teknolojiler yapay zekalardır. Yapay zekalar, insan gibi davranabilmesi için geliştirilmiş teknolojilerdir. Bizler ise yapay zekaları günlük hayatımızda çok fazla kullanırız. Örneğin akıllı telefonlar, televizyonlar, mteknologisk_singularitet_2utfak robotları vb. şeyler yapay zekaya sahiptir.

Teknolojinin Zararları:Teknolojinin yararları olduğu gibi zararları da vardır. Bu zararların başında gelen radyasyondur. Radyasyonun zararları ölüme bile neden olabilir. Bazı yapay zekalar radyasyon yayar, bu radyasyonun engellenmesi gereklidir.

Akıllı aygıtlar: Yapay zekaların büyük ve önemli bir kısmıdır.

Örneğin; akıllı telefonlar. Birçoğumuzun kullandığı bilgisayarların küçük hali de denilen akıllı telefonlar hayatımızda önemli bir yer almıştır.

Akıllı televizyonlar: Artık teknolojinin gelişmesi ile televizyonlarda da yapay zeka kullanılmaya başlandı. Artık bilgisayarlarda yaptığımız birçok şeyi televizyonda da yapabiliyoruz.

Bilgisayarlar: Neredeyse her evde bulunan yapay zekalardır. Günümüzde birçok şey bu bilgisayarlar üzerinden gelişmiştir. bilgi-iletisim-teknolojileri-rekabet-bit-halkbank-kobi

Robotlar (Robotik Bilimi): Yakın gelecekte çok kullanılması düşünülen yapay zekalarıdır. Ayrıca günümüzde de kullanılmaktadır. Benim de ilgilendiğim bir teknoloji ürünüdür. Bu ürün hayatımızı şu an fazlasıyla kolaylaştırmaktadır. Filmlerde görüp “Ne kadar akıllı robotlarmış” dediğimiz şeyler işte bu robotlardır. Akıllı aygıtlardır.
Teknoloji sayesinde artık hayatımız kolaylaşmıştır. Ancak unutmamamız gereken şey ise teknolojinin yararları olduğu gibi birçok zararı da vardır.

Teknoloji haberleri: Bildiğimiz gibi teknoloji devlerinde olan Apple ve Samsung’ un son telefonları çıktı.Bu telefonlar Iphone7 ve Samsung Galaxy Note7 idi. Fakat bu devlere Google da eklendi. Google’ ın da yeni telefonu çıktı. İşte bu üç telefon şu an en büyük rakiplerdendir.

 

(Visited 50 times, 1 visits today)