Teknoloji Nedir?

Teknoloji günlük hayatımızı kolaylaştıran bir araçtır. Eskiden bilgisayarlar akıllı telefonlar ve mailler yoktu. Fotoğraflar siyah beyazdı ve mektuplarla haberleşiyorduk. Ama teknoloji gelişince her şeyi yapabiliyoruz. Artık kolayca birbirimizle haberleşebiliyor, olayları anlayabiliyor ve dünyanın diğer ucundaki olayları anında haber alabiliyor ve ulaşım araçlarıyla her yere gidebiliyoruz.

Genelde teknolojiyi, insan yeteneklerini genişletmek ve insan ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan bilgi, biçiminde de ifade edebiliriz. Teknoloji, insanların kendi amaçlarına uygun olarak doğal dünyayı kullanmasıdır. Teknoloji, bilimi kullanarak hayatı kolaylaştırmak için yapılan her şeydir. Her şey teknolojiyle elimizin altındadır adeta. Doğru bildiğimiz bilgilerin aslında yanlış olduğunu bu teknoloji sayesinde anlayabiliriz. İnsanların hayatı kolaylaşmıştır.

Teknolojinin yararlarının yanında olumsuz etkileri de olmuştur. Örneğin teknoloji, küreѕel ısınmaуa sebebіyet vermiş, çevre kirliliğini artmıştır. Teknolojinin olumlu etkilerinin yanında, olumsuz etkileri de olmuştur. Mesela çok fazla oyun oynarsak gözlerimiz bozulabilir ve tembelleşebiliriz. Teknolojik gelişmeler, beraberinde bir takım olumsuzluklara yol açmıştır. Çevre kirliliği artmıştır.

(Visited 146 times, 1 visits today)