Teknolojinin Hayatımıza Olan Olumsuz Etkileri

Teknolojinin günümüzde insanlara çok önemli yararları olduğu bir gerçektir. Ama bu yararlarının yanında maalesef birçok zararları da vardır. Ben şimdi biraz teknolojinin zararlarından bahsetmek istiyorum. Bilgisayar, cep telefonu ve uzaktan kumandalı televizyonlar sayesinde insanlar bilgiye çok kolay ulaşıyorlar belki.  Fakat bu durum hareketsizliğe yol açıyor.

teknolojinin zararları ile ilgili görseller ile ilgili görsel sonucu

Bu hareketsiz yaşam yüzünden her geçen gün daha da şişmanlıyorlar. Eskiden herhangi bir bilgiye ulaşmak için insanlar evlerinden çıkar, kütüphanelere gider ve orada saatlerce vakit geçirirlermiş. Ama şimdi teknoloji sayesinde hiç evden çıkmadan aradığımız her şeyi bulabiliyoruz. Eskiden çocuklar dışarıda arkadaşlarıyla oynarken şimdi herkes kendi evinde tek başına bilgisayarla oyalanıyor. İnsanlar arasındaki bağ kopuyor. Teknolojinin ilerlemesiyle kağıt üretimi de arttığı için ormanlar yok ediliyor. Teknoloji ile silahlarda gelişiyor. Devletler silah güçlerine güvenip birbirlerine savaş açıyorlar ve bu yüzden her gün yüzlerce masum insan ölüyor.

Teknolojinin zararlarını en aza indirmek bizim elimizde. Biraz çaba göstermeli ve zamanı iyi planlamalıyız. Kısacası ben teknolojinin insanlara zarar vermesini istemiyorum. Umarım sizde benim gibi düşünüyorsunuzdur.

(Visited 1.297 times, 1 visits today)