The Originals

The Originals The CW tarafından 3 Ekim 2013’ te yayınlanmaya başlamıştır. Aynı zamanda The Vampire Diaries dizisinin bir yan ürünüdür. Seri vampir Klaus Mikaelson’ nın kendisi ve ailesinin New Orleans’in doğaüstü politikalarından ötürü karmakarışık durumunu konu alır. Kökleri 10. Yüz yıla kadar dayanan bir aileyi anlatır.

 

Klaus Mikaelson ve kardeşleri yıllarca babalarından kaçmışlardır ve en sonunda New Orleans’ a gelmişlerdir. Burada Klaus Mikaelson hiç beklemediği bir gerçekle karşı karşıyadır.

New Orleans Klaus Mikaelson’un eski evidir ve Klaus’ un yokluğunda arkadaşı Marcel Gerard şehri geliştirmiştir ve bir krallık Klaus Mikaelson’un hiç hoşuna gitmez.

 

KARAKTERLER

Niklaus Mikaelson

Klaus vampir-kurt adam melezdir. Yıllarca üvey babası olan Mikael’ dan kaçmıştırve onu kendi silahı olan ak meşe kazığı ile öldürmüştür. Benim en favorimdir ve muhteşem bir İngiliz aksanı vardır. Niklaus’un biraz psikopat hareketleri vardır. Aynı zamanda resim yapmayı çok sevmektedir. İlerleyen sezonlarda onu bu durumdan kurtaracak olan Cami hayatına girse de Cami’nin sonu pek iyi olmaz. Çünkü Klaus’un birçok düşmanı vardır ve Klaus’un hayatına giren herkese zarar vermeye çalışırlar.

 

 

 

Mikael Mikaelson

Mikael vampirleri avlayan vampirdir. Hayatını Niklaus’u öldürmeye adamıştır. Niklaus’tan nefret etmesinin kendince nedenleri vardır. En sonunda Klaus tarafından öldürülmüştür.

 

Esther Mikaelson

Çok güçlü bir cadıdır. Çocuklarını vampire dönüştürmüştür. Pişman olup çocuklarını tekrar cadıya dönüştürmeye çalışsa da büyük oranda başarısız olmuştur.

 

Finn Mikaelson

Mikael ve Esther’in en büyük çocuklarıdır. Finn vampir olmaktan nefret etmektedir. Bu durumdan sürekli yakınmaktadır.

 

Elijah Mikaelson

Finn’ den sonra ailenin en büyük çocuğudur. Kendisi asil ve soyludur. Aileye çok değer vermektedir. Aile üyelerinden en yakın olduğu kişiler ise Rebekah ve Niklaus’dur.

 

Kol Mikaelson

Ailenin en manyak ve vahşi üyesidir. Niklaus’u birçok defa sinirlendirmiştir ve Niklaus ona ceza olarak göğsünden hançerleyip birkaç yüz yıl bir tabutta uyumaya mahkûm etmiştir. Ailenin her üyesiyle ayrı ayrı problemleri vardır.

 

Rebekah Mikaelson

Niklaus ile bazı sıkıntıları vardır ve ailenin en duygusal üyesidir. Daha sonra Niklaus ile sıkıntılarını çözmüşlerdir. Yüz yıllardır Marcel ile birbirlerini sevmektedirler.

 

Henrik Mikaelson

Küçük yaşta kurtlar tarafından parçalanarak öldürülmüştür.

 

Freya Mikaelson

Freya’nın varlığından hiçbir kardeşinin haberi yoktur. Ta ki Freya çıkıp gelene kadar. Esther erkek çocuğunun olmasını istemiştir ve kız kardeşinden büyü yapması için yarım istemiştir. Kız kardeşi ise bunun bir karşılığı olacağını belertmiştir ve karşılığında Freya’ yı istemiştir.

 

 

 

Hayley Marshall

Hayley bir kurttur. Hayatı boyunca ailesini aramıştır ve ailesini bulmaya çalışırken kendini Mikaelsonların içinde bulur.

 

 

Marcel Gerard

Klaus yüz yıllar önce Marcel’ i evlat edinip yetiştirmiştir. New Orleans’a geri döndüğünde Marcel’in New Orleans’ı bir krallığa dönüştürdüğünü görmüştür. Marcel Rebekah’ yı sevmektedir.

 

Dizide birbiriyle en yakın olan kardeşler; Rebekah, Elijah ve Niklaus’tur. Kendi aralarında bir sözleri vardır. ‘’Always and Forever’’ bu sözü küçük yaşta babalarından kaçmaya başladıklarında vermişleridir.

Dizide vampirler normal bir kazık ile öldürülebilirken köken vampirler ak meşe kazığıyla öldürülebilmektedir. Bir köken vampir ölürse onunu soyundan gelen vampirlerin hepsi ölmektedir.

 

 

 

(Visited 712 times, 1 visits today)