Titanik Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

 

TİTANİK ile ilgili görsel sonucu

Titanik, 12 Nisan 1812’de yola çıkan geminin adıdır. 15 Nisan günü gece yarısına doğru bir buz dağının olduğu fark edildi. Eğer bir otuz dakika önce fark edilseydi bu facia yaşanmayabilirdi. Dümen ful sağa kırıldı motorlar geri çalışmaya başladı ama olmadı. Sağ arkadan pek darbe almamasına rağmen alttaki buz parçası makine dairesinin altını jilet gibi kesti. İlk makine dairesi su almaya başladı. Geminin önü suya batıp arkası havaya kalkmıştı. Gemi buna dayanamayıp ortadan ikiye bölündü. 2/5’i ayrı bir parça 3/5’i ayrı bir parça halinde ayrıldı. Şu an okyanusun dibinde olan Titanik’in bu iki parçasının arasında iki metre mesafe var.

Gemiyi yapan White Star şirketinin sahibine milyoner lakabı takıldı. Çünkü uzunluğu 275 metre genişliği 28,2 metre olan gemiyi hınca hınç doldurdu. Ağırlığı ise tam 52.310 ton olan batmaz denen gemi battı. Gemide ölenlerin sayısı 1500’ü buldu.

TİTANİK ile ilgili görsel sonucu

Titanik gemisi ortadan ikiye bölünürken 21 yardım fişeği göndermişti. Yardım fişeğini gören bir gemi gelmişti ama çok geç kalmıştı. Yardım için gelen gemi de 4 saat içinde buzlarla çevrilmişti. İki saat sonra buz çözücü gemiler geldi ve yardıma gelen gemiyi kurtardı. Ama Titanik kurtulamadı.

Gemideki insanların birinci ölme sebebi filikaların yetersizliği ikinci sebep ise filikaların tam doldurulmadan okyanusa indirilmesi.

TİTANİK ile ilgili görsel sonucu

Bazı insanlara göre Titanik’in bir başka batma sebebi lahit evet lahit.Titanik ayrıca posta da taşıyordu. Posta raflarının altında eski mısır kaçakçılarının kaçırdığı milyarlar değerindeki lahitin Titanik’e lanet getirdiğine inanıldı.

TİTANİK ile ilgili görsel sonucu

Titanik gemisindeki gözcüler o buz dağını otuz dakika önce fark etseydi bu yazıyı okuyor olmayacaktınız.

(Visited 475 times, 1 visits today)