Türkiye’de Modifiyeye Bakış Açısı

Türkiye gibi özgür bir ülkede modifiye neden yasaklanıyor ki? Modifiye suç değil yaşam tarzıdır. Modifiyede jantın insanlara ne gibi zararı olabilir ki ya da zenon farların. O zaman kadınlar makyaj yapıyor, ben de bundan şikayetçiyim. Erkeğin makyajı arabasıdır. Türkiye’de birçok modifiye grubu var. Dapper gibi önde gelen gruplar neden kapatılıyor? Türkiye gibi bir özgür ülkede modifiye yasaklanmamalı. Bir erkeğin temiz olduğu arabasından da anlaşılır. Bence bu olaya Emniyet Müdürlüğü bir çözüm bulmalı. Modifiye yaparken insanlar bir sürü parasını modifiyeye harcıyor.

modifiye ile ilgili görsel sonucu

Modifiye yapan insanlara bir de cezalar veriliyor. Hali ile herkes zorlanıyor. Bir aylık maaşını sadece cezalara harcayan insanlar var. Bu yüzden Emniyet Müdürlüğü yasayı kaldırmasa bile cezaları hafifletmelidir. Bu modifiye sayesinde kim bilir kaç ev geçiniyor? Hiç bu açıdan baktınız mı olaya? Evet egzoz sesleri insanları rahatsız ediyor olabilir ama jantların, zenon farların, dapper grubunun ne gibi zararı var ki? Şahsen ben de modifiyeli bir arabam olmasını çok isterdim. Ben de yarış yerlerine çok fazla gittim ama hiçbir insanı rahatsız ettiğimizi görmedim. Biz kendi aramızda böyle eğleniyoruz. Emniyet Müdürlüğü de bu olaya farklı bir bakış açısı getirmeli. Bu yüzden bence insanlar gençlerin bu gibi etkinliklerine karşı çıkmamalılar. Tabii ki saygısızlık boyutunu geçmeden. Her 10 erkek’den 9’u modifiyeli bir arabasının olmasını istemiştir.

İlgili resim

Ben şimdi size biraz Dapper grubundan bahsetmek istiyorum. Dapper grubundaki gençler genellikle cumartesi gecelerinde İvedik,Yenimahalle, Ostim, Keçiören gibi semtlerde araba toplantısı yaparlar. Bu grup üyeleri tamamen bütünleşmiştir. Bir arabanın önünde Dapper yazısı görürlerse ve de bu araç yolda kalmışsa ellerinden gelen yardımı yaparlar. Bu yüzden modifiye gençlerin eğlence biçimi olduğundan yasaklanmamalı. Mesela çocuklar parka gidip eğleniyorsa, gençler de bu şekilde eğleniyor. Bence modifiyeye insanlar, özellikle de 40-60 yaş aralığındaki kişiler ön yargılı davranıyorlar. Halbuki modifiye edilmiş bir aracın içine binseler o eğlencenin ne demek olduğunun farkına varırlar. Zaten Trafik Müdürlüğü bütün önlemleri almış durumda. Para cezası ve hapis cezası gibi.O yüzden bu kişilere trafik magandası demeden önce bir daha düşünün.

modifiye ile ilgili görsel sonucu

(Visited 378 times, 1 visits today)