Uzaylılar Gerçek mi? Bu Kanıtlanılabilir Bir Gerçek mi?

Yılların ilerlemesiyle bilim de gelişmeye devam etmiştir. Yıllar boyunca gizemli kalmış ve merak uyandıran bazı tuhaf olaylardan biri ise başka bir gezegenden geldiğine inanılan ufolardır.
Bizim hiçbir zaman tam olarak keşfedemeyeceğimiz uzay her zaman ilgimi çekmiştir. Bu dünyada biz varsak bildiğimiz bilmediğimiz tüm o gezegenlerde neden “uzaylı” olarak nitelendirdiğimiz canlılar yaşıyor olmasın?
Günümüzde hala ne olduğunu tam olarak anlayamadığımız ve var oluşunu da bilmediğimiz ufolar birçok gök bilimcinin de dikkatini çekmiştir. Fakat ufolarla en çok karşılaştığını iddia eden meslek grubu hiç şüphesiz pilotlardır.
Birçoğunun ifadesi ufoların hızlı hareket ettiğini, iç içe kapanmış iki tabak gibi olduğunu savunmaktadır. Bunun yanında izlediğim belgesellerde ve okuduğum yazılarda ufo gördüğünü iddia eden insanların genelinin ifadesi onlara zarar verecek hiçbir şeyin olmadığı yönündeydi.
Bana kalırsa, çözemediğimiz ve onlara ait olduğunu düşündüğümüz bir anda kaybolabilen, hızlı giderken bir anda yavaşlayabilen, uçak, helikopter veya herhangi insan yapımı hava aracına benzerlik göstermeyen ufoları meydana getiren teknolojileriyle isteseler bize zarar verebilirlerdi.

51. Bölge Nedir?
51.bölge uçak ve silah incelemesi yapılan araştırma merkezidir. Yeni uçakların test ve geliştirme alanı olarak da kullanılır. Ufo ve uzayla ilgili teorilerileriyle ünlüdür. Las Vegas’ın kuzeyindedir. 51. Bölgeye girmek tehlikeli ve kesinlikle yasaktır. Her yerde girilmemesi için uyarı levhaları ve kameralar vardır, güvenlik güçlerinin girmeye çalışanlara karşı öldürme yetkisi vardır. Üssün 30 mil çevresine hiç kimse girememektedir.
51. Bölge’nin güvenliği Cammo Dudes isimli bekçiler sağlamaktadır. Sınıra yaklaşanları uyarmakla yükümlüdürler. Uyarı sonucu oradan ayrılınmazsa yüksek para cezası kesilmektedir. Uzaylı ve ufolara dair her şeyin burada tutulduğu söylenmektedir.

Roswell Olayı
8 Temmuz 1947’de kayıp bir uçağın araması sırasında dokuz tane uçan daire gördüğünü iddia eden Kenneth Arnold binbaşıya haber vererek bir cismin çiftliğe düştüğünü söylemiştir. Daha sonra bölgeden tüm parçalar yok edilmiştir. İlk başta doğrulanan haber sonra yalanlanmış ve bunun bir meteoroloji balonu olduğu ortaya sürülmüştür. Tüm parçalar o sırada 51. Bölge’ye taşınmıştır.
Walter ABD’deki Roswell üssüne düşen ufonun içinde uzaylı cesetleri olduğunu ve bunun gizlendiğini iddia etti. 2008 yılında ölen Teğmen Walter öldükten sonra açılması için bir mektup bırakmıştı. Bu mektupta Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kazada bulunan dünyaya ait olmayan teknolojinin ufodan alındığını yazmıştı.

Kaçırılma Olayları
Kaçırılma bir ya da birden fazla insanın dünya dışı varlıklar tarafından geçici bir süre alıkonulmasıdır. Yapılan kamuoyu araştırmaları, sadece ABD’de yüzbinlerce hatta milyonlarca insanın uzaylılar tarafından kaçırılmış ya da kaçırma benzeri deneyimler yaşamış olduğunu göstermektedir.

Kaçırılma olaylarının en dikkat çekici yanı, farklı insanlar tarafından bildirilen farklı olaylardaki tutarlılıktır. Farklı yerlerde yasayan, birbirleriyle iletişim kurmaları hiçbir şekilde mümkün olmayan kişiler tarafından verilen detaylı kaçırılma raporları şaşırtıcı bir biçimde birbirleriyle tutarlıdır.
Kaçırılma deneyimi yasayan insanlar sıklıkla esrarengiz bir biçimde tuhaf ve bilinmedik yerlere götürüldüklerini bildirmektedirler. Bu yer genellikle bir uzay gemisidir ve burada birtakım tıbbi incelemelerden geçmektedirler. Uzay gemilerine alınan bu insanlardan bazıları başlarından geçen olayları ayrıntılı olarak hatırlayabilirken, bazıları ise bu deneyimlerini zihinlerine gömmekte ve ancak hipnoz gibi yöntemler sayesinde tekrar hatırlayabilmektedirler.

UZAYLILARIN TESPİT EDİLEBİLEN ORTAK FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
1- Varlıkların boyu genellikle 1 ile 1.50 m arasında değişiyor. En uzun olanları ise 2 m civarında.
2- Baş, insan görünümü taşısa da bedene kıyasla çok büyük kalıyor.
3- Gözler büyük ve çukura kaçmış, birbirlerinden ayrı ya da normal insan gözünden çok daha geniş. Uzak doğulu izlenimi verircesine çekik.
4- Kulak benzeri işitme organlarına ya da başın iki yanında yer alabilecek çıkıntılara sahip değiller.
5- Burun göze çarpmayacak kadar belirsiz.
6- Ağız düz bir çizgi veya yarık biçiminde. Yok olan kulaklar gibi işlevini yitiren ağız da beslenme ya da ses yoluyla iletişim, konuşma amacıyla kullanılmıyormuşçasına silikleşmiş.
7- Boyun dikkati çekecek kadar ince.
8- Saçlar… Kimi tanıklara göre uzaylıların saçları yok. Bazı tanıklarsa başın tepe bölgesinde hafifçe renkli bir leke gördüklerini söylüyorlar. Bedenin hiçbir bölgesinde tüye rastlanmıyor.
9- Gövdenin tümü zayıf ve küçük olarak tanımlanıyor. Olayların çoğunda gövde bir tür giysi ya da üniforma ile örtülmüş durumda. Karında göbek deliğine rastlanmıyor.
10- Kollar son derece ince ve uzun. Hatta bazen dizlere kadar iniyor.

Kaynakça
www.meleklermekani.com
www.frmtr.com
uzay nedir

(Visited 983 times, 1 visits today)