WrestleMania

WrestleMania tüm WWE sevenler tarafından merakla beklenilen yılda 1 kez,  Mart sonu Nisan başı gibi yapılan bir şovdur. Bu şov ilk olarak WWE’nin de kurucusu olan Vince McMahon tarafından 1985 yılında reytingleri arttırma ve isim duyurma amaçlı yapılmıştır ve bu yıl otuz üçüncüsü düzenlenecektir. WrestleMania bir WWE güreşçisi için adını duyurma anlamında çok büyük bir şanstır, buna örnek olarak Undertaker verilebilir WrestleMania 30’a kadar 21 maçlık WrestleMania yenilmezliği vardı ve her yıl onu yenmek için onla ringe çıkıyordu.  Hala Undertaker WrestleMania maçlarına çıksa da, mesela bu sene Roman Reigns ile yapacak, bence eskisi gibi aynı tutkuyu veremiyor.  WrestleMania’da en önemli maç olan main event son maç, bir ay öncesinde yapılan royal rumble ile belli olur.  Royal Rumble, kısaca anlatmak gerekirse, ilk başta iki kişi ringden birbirini atmaya çalışırken her iki dakikada yeni birinin maça dahil olmasıyla devam eder ta ki 30. kişi gelene kadar.  Ringde son kalan en önemli kemer için maça çıkma ve WrestleMania’da bitirici maça çıkma hakkı kazanır.

Geçen seneki WrestleMania tam bir hayal kırıklığı idi çünkü çok fazla güreşçi sakattı, herkesin sonucunu bildiği main event vardı ve  bir WrestleMania rekoru kırılsa da (101.763) seyirci olarak son maçta o kadar kişiden eser yoktu herkes evlerine dağılmıştı ve orada hala olanlar ise maçı ıslıklıyorlardı.

Bu sene Raw ve Smackdown ayrılıp yeniden rakip şovlar oldular.  Her bir şovun kendi kemerleri var ve bunun anlamı da çok uzun bir WrestleMania olacağı.  Bunun haricinde Goldberg ve Brock Lesnar arasında bir WrestleMania rövanşı olacak fakat farklı bir şovda bu maç olmuştu. Bu maç 42 saniye sürdü ve WWE 50li yaşlarda olan Goldberg’i gereksiz bir şekilde çok güçlü gösterdi.  Aynı zamanda 2 hafta önce Fastlane’de Goldberg Raw’ın en önemli kemerini kazanınca bu maçta tüm fanlar kesin kaptıracağını biliyor, Brock Lesnar’a ve Brock da arada bir WWE ye geldiği için herhalde 3 ayda bir kemer maçı görülecek. Smackdown’da ise birbirinden güzel maçlar olacak gibi duruyor, bu sene royal rumble kazananı Smackdown’dan olduğu için kapanış maçı da Smackdown’dan gelecek.  Büyük ihtimalle son şovda AJ Stayles ve Smackdown’un  yöneticisi arasında gerginlik olduğundan dolayı o ikisi maç yapabilir fakat kesin bir şey yok. Şu an kemer maçı Randy Orton ve Bray Wyatt arasında olacak ve gerçekten çok merakla beklenen bir maç olduğu kesin. Bunun nedeni bu iki kişi normalde takımdı ve Randy royali kazansa bile “Ustam o benim, onla maç yapmam” deyip maçı geri çevirmişti.  Fakat sonraki hafta bir sürpriz yaptı ve Bray’in evini yakıp maç yapacağını söyledi.

Ben şahsen Seth ve HHH arasındaki maçı merak ediyorum çünkü bu ikili 1.5 yıl boyunca WWE’nin otorite sağlayıcıları olan takımdalardı ve sonra Seth sakatlandı.  Sakatlıktan 6 ay sonra döndü,  kemer aldı, kaptırdı derken bir kemer için 4 kişilik maça çıktı ve HHH onu arkasından bıçakladı. Birkaç ay sonra HHH geri döndü ve Samoa Joe’yi Seth’in üzerine saldırttı ve Seth tekrar sakatlandı ki şuan hala sakat. Geçen yıl sakatlığı yüzünden WrestleMania’yı kaçırmıştı fakat bu sefer aynısı olmayacak dedi ve karşılıklı bir şekilde birbirlerine bu yaptığın son şey olacak dediler. 

Sonuç olarak bu yıl WrestleMania gerçekten çok güzel olacak ki umarım düşündüğüm gibi olur…

Undertaker’in WresleMania’daki ilk yenilgisi sonrası

 

 

(Visited 102 times, 1 visits today)