WWE’nin Yıldızı: John Cena

Başlıktan da anlayacağınız gibi sizlere bir yıldızdan bahsetmek istiyorum. Bu yıldız bence gelmiş geçmiş en iyi WWE yıldızı. John Cena 23 Nisan 1977 yılında Amerika Birleşik Devletinde doğmuştur. Cena bu spora 1999 yılında merak sarıp başlamıştır. Cena’nın ilk maçı WWE in yıldızlarından Kurt Angel`ladır. Bu maçı Angle yenmiştir ama Cena büyük bir övgü kazanmıştır. İlerideki maçlarında neredeyse yenilgiye uğramamıştır. O günlerden sonra bir yıldız olmuştur. Amerika’dakilere en sevdiğiniz WWE dövüşçüsü kim diye sorarsanız, her 10 kişiden 8’i Cena der. Bunun nedenlerinden bir tanesi o ilk maçıdır. Bu maçın tarihi ise 1999 dur. Cena`nın en büyük rakibi Seth Rollins`dir.

is-1is

John Cena çok fazla Royale Rumble, Money Bank mücadelesi kazanmıştır. John Cena’nın ünü git gide büyümüştür ve nerede ise tüm dünya tarafından tanınmıştır. Sizlere John Cena’nın efsanevi maçlarında birini anlatmak gerekirse şu maçı anlatmak isterim: John Cena vs Big show, Kane ve Seth rollins maçıdır. John cena maçın en başında formundaydı.Ama ilerleyen dakikalarda formu çok düştü ama bir anda John Cena için bir mucize Big show, Kane ve Seth Rollins’i oyalamıştır. John Cena’da çok iyi bir hamle ile Seth Rollin’si mağlup etmiştir. John Cena o sırada çocuğunun yanına gidip sevincini paylaşmış ve mutluluk içerisinde ringden ayrılmıştır.

Bir maçtan daha söz etmek istiyorum. John cena vs Reymstraio ”Rey” . John Cena maçı başladığı gibi bitirmiştir. Reymstraio ise her yeri kan içinde bitirmiştir. John cena maçın başında alay edici bir konuşma yapmıştır. Bunun üzerine Reymstraio çok sinirlenmiş ve kavga başlamıştır. Maçın sonucunu zaten tahmin edebiliyorsunuz . Tabi ki de John yenmiştir. Ama John bu galibiyetin sevincini abartmamıştır. Bunun nedeni ise Reymstraio’nun kolay bir rakip olmasıdır. Reymstraio, John ile çıkışta da kavga etmiştir ama  John, Rey’i yine yere sermiştir. Rey yine de pes etmemiştir ve John`u yenmek için çok çalışmıştır.

Bu yazıyı değerlendirip okursanız çok mutlu olurum.

(Visited 466 times, 1 visits today)