Yeter ki İnan

Öncelikle günümüz insanı hakkında konuşmak istiyorum. Günümüzün insanı, her şeyden çok çabuk sıkılan, çok çabuk vazgeçen ve en kötüsü çok çabuk pes eden bir topluluk ve bu geleceğimizin parlak olmadığını gösteriyor. Büyük hedeflerin ve hayallerin ilk adımı hayal edip inanmak. Aslına bakarsanız bunu kanıtlayan binlerce belki milyonlarca başarı hikayesi var. Yani aslında bunun sadece bir tesadüf olmadığını açıklıyor. Bu topluluk bu huyundan vazgeçmeli yoksa bu dönemde olduğu başarılı insanların olması git gide zorlaşacak .Ve bu gelecek nesil için hiç iyi olmaz .Asıl konuya geri dönecek olursak baktığınız zaman imkansız diye bir şey yoktur. Yani inanıp vazgeçmezsek her şeyi yapabiliriz. Tabi bunun yanında bir de başarılı olmak için çalışmamız gerekir ama daha önce de söylediğim gibi bir şeyi başarmanın çok büyük bir payı inanmak ve asla ama asla pes edip vazgeçmemektir. Yeter ki vazgeçme!

Aslında asla pes etmemenin ve vazgeçmemenin başarılı olmaktaki büyük etkisini kanıtlayan bazı başarı hikayeleri var. Örneğin profesyonel futbolcu Lionel Messi. Arjantin’de maddi durumu çok kötü olan bir ailede dünyaya gelen Messi’nin babası, Messi daha doğmadan önce vefat etmiş ve o babasını hiç bir zaman görememiştir. Annesi ise o daha sekiz yaşında iken oğlunu terk etmiştir. Bunun üzerine Messi dört yıl boyunca yetimhanede kalmıştır. 14 yaşına gelen Messi’yi babaannesi sahiplenmiştir. Bu onun için çok harika bir şey olmuştur. Ancak bir anda talihsiz bir kemik hastalığına kapılan Messi’nin yaşaması için artık fazla yaşama umudu kalmamıştır. Ancak Messi’yi Barcelona adlı kulüp bulup sahiplenmiş ve tedavi ettirmiştir. Tedavi etmekle yetinmemiş babaannesinin kötü maddi durumu nedeniyle çocuğun büyümesine yardımcı olmuşlardır ve Messi’yi futbolcu yapmışlardır. O, bugün 33 yaşında ve dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösteriliyor. Ben futbol ile ilgilendiğim için size bu konuda Messi’yi örnek verdim. Ama aslında her alanda bu tarz başarı hikayeleri olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu bir tesadüf değil. Bir şeye inanıp pes etmedikten sonra imkansız diye bir şey yoktur. Hayallerin ötesine geçmek mümkün, yeter ki vazgeçme!

İşte bu yüzden günümüz toplumunun bu huyundan vazgeçmesi lazım ki gelecekte bu topluluktan başarılı insanlar çıksın. Lionel Messi gibi. Aslında bir işe başlamak o işi başarmanın çeyreği inanmak yarısı ve asla vazgeçmemek tamamıdır. Bir şeyden vazgeçmediğiniz zaman o işi başaramamanız gibi bir ihtimal yoktur. Çünkü eğer o şeyden asla ama asla vazgeçmezseniz o işi başarırsınız. Yeter ki inan ve asla vazgeçme!

 

 

 

 

 

(Visited 90 times, 1 visits today)