Yılbaşı

 

Yılbaşı geliyordu. İlk kez bir yılbaşını yılbaşı ağacıyla kutlayacaklardı. Çok heyecanlıydı. Bir an önce yılbaşı gününün gelmesini istiyordu. Arkadaşına sürpriz yapıp mutlu edecekti. Her saniye beklediği güne onu bir adım daha yaklaştırıyordu. Okullarında bir sıkıntı çıktığı için yılbaşı gününe kadar tatile girmişlerdi. Her gün dışarı çıkıp yapacağı sürprizi hazırlıyordu. Arkadaşının çok mutlu olacağını düşünüyordu ve yeni yıla beraber girmeyi planlıyordu. Tarih 31 Aralık 2020’yi gösteriyordu. Erkenden yatağından kalktı ve güne hazırlanmaya başladı.

 

 

Okullarındaki sıkıntı giderildiği için okulda küçük bir yılbaşı partisi düzenlenecekti. Şık kıyafetlerini giydi ve kahvaltıyı hazırladı. Ailesini de uyandırdıktan sonra beraber güzelce kahvaltılarını yaptılar. Okula gittiğinde arkadaşını göremedi. Belki de uyuyordur diye pek endişelenmedi. Aynı sitede oturduklarından eve gidince sorarım diye düşündü. Parti çok sıkıcı geçmişti. Arabada annesi neden bu kadar üzgün olduğunu sordu fakat cevap alamadı. Eve vardığında hemen telefonunu aldı ve arkadaşına yazdı. Sürpriz için her şeyi hazırlamıştı ama bir şeyin hala eksik olduğunun farkına varmamıştı.

 

 

Aradan saatler geçmesine rağmen arkadaşından bir tane bile mesaj gelmemişti. Dışarı çıkıp sürprizin ilk parçası olan kurabiyeyi yanına almıştı. En güzel olan kurabiyeyi arkadaşına saklamıştı. Telefonuna bildirim gelmesiyle telefonu açması bir oldu. Arkadaşından çok sert mesajlar almıştı. Neden böyle olduğunu anlayamamıştı ve kalbi kırılmıştı. Belki sürprizimi yaparsam aramız düzelir diye kurabiyeyi evlerinin kapısına kadar çıkarmayı düşündü. Tam evlerine gidecekti ki arkadaşının hangi binada olduğunu bilmiyordu. Bunu sadece arkadaşına sorarak öğrenebilirdi. Arkadaşına yazarsa sürprizin bozulacağını biliyordu ama yazmazsa da o kadar planladığı şey boşa gidecekti.

 

 

Arkadaşına hangi binada oturduğunu sordu. Bu sefer çok sert bir mesaj daha aldı. Çok üzülmüştü. Yaptığı o kadar şey, en güzel olan kurabiye ve bugüne erken gelmek için boşa harcanan onlarca günü düşündü. Hem üzülmüş hem de kızmıştı. Kurabiyeyi cebine attı ve bir bank bulup oturdu. Hava çok soğuktu, montu vücudunu ısıtmaya yetmiyordu. Dışarıda kimse yoktu. Eve gidip elini yüzünü yıkadı. Ellerini kuruladıktan sonra uzun uzun aynaya baktı ve ‘sen kimsin’ diye sordu kendine aynadan cevap alacağını düşünmeden. Ayna ona, “Neden hak etmeyen biri için bu kadar şey hazırladın?” diye sordu. Donup kalmıştı. Ayna onla konuşmuştu ve haklıydı da. Odasına gitti ve düşünmeye başladı. Telefonunun çaldığını duydu ama o kadar sürpriz hazırladığı arkadaşı olduğunu düşündüğü için telefona bakmadı bile. Art arda arayınca acaba önemli bir şey mi diye telefonun yanına gitti. Arayan başka bir arkadaşıydı ve onu yılbaşını beraber kutlamak için aşağı çağırıyordu. Çok mutlu oldu. Aşağı inip yılbaşını güzel ve eğlenceli bir şekilde kutladı.

 

 

Bu yılbaşı onun için çok anlamlıydı. Arkadaşı için onca şey hazırladıktan sonra birini bile yapamadan sert laflar yemişti. Artık kimseye bu kadar değer vermeyecekti.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Yılbaşı

Yılbaşı denince ilk aklıma gelen hep çam ağaçlarının süslenmesi ve mutlu kocaman bir aile geliyor. Yılbaşında hep hediyesini almış mutlu çocukları ve Noel Baba’yı düşünüyorum. Biz bu sene yılbaşında Berna teyzemlerdeydik. Annem,babam,kardeşim ve ben saat tam 12:00’de sımsıkı sarılıp birbirimizi öptük. O kadar kalabalıktık ki arkadaşlarım ve kuzenlerimle oyun oynamaktan nasıl eve döndük hatırlamıyorum. Çok güzel hediyeler aldım ve hediye ettim.

Acaba gerçekten Noel Baba varmı? Varsa nerede? Çok merak ediyorum. Acaba hediyelerini dağıtabildi mi? Bana ne getirirdi ki? Hep bunları düşünüyorum.

Yeni yıl hepimize çok ama çooook güzel şeyler getirsin. Hiç savaşlar olmasın ve çocuklar hep mutlu olsun. Çünkü ben gülen çocukları çok seviyorum.

2016 yılında bir kardeşim oldu. Adını ben koydum. Adı Canberk. Benim adımın tüm harfleri Canberk isminin içinde var. Ben 7 yaşına girdim. 2017 yılında 8 yaşıma gireceğim. Çok heyecanlıyım.

Herkese mutlu yıllar.

(Visited 55 times, 1 visits today)