Zaman Su Gibidir

Yaşadığımız sıkıntılar,aramızdan ayrılanlar,ülkenin para yüzünden başka boyutlara geçişi,hayvanlara yapılanlar ve daha niceleri.2018 2018’de kaldı demeliyiz ama dememek için elimizden geldiğini yapıyoruz açıkcası.Geçmişte yaptığımız yanlışlar son olarak 2018 de kalsın istiyorum ben ama gördüğüm kadarıyla diğerleri pek istemiyorlar.Bir düşündümde 2018 bize ne kattı veya biz 2018’de hayatımıza yeni olarak ne kattık.Yıllar bize oyun mu oynuyordu olanlar ve yaşanılanları unutturmak istiyorlar gibiydi.Zihnimizin bize oynadığı bir oyun muydu 2018 veya 2018’in zihnimizde yarattığı oyunlar mıydı 2018’i negatif yapan.Hadi bir bakalım 2018’de ne bitmiş veya bize ne gösterilmeye çalışılmış?

2018’in içinde bulunduğu ilk 1 saat 15’inci dakikası yer İstanbul.Bir takım genç bireyler bir araya gelip eğlenmek istediler, 2018’in gelişini kutlamak istediler.Sonuç 39 kayıp 69 yaralı.

Türkiye Cumhuriyeti sınırında bulunan ve iç hatlarımıza tehtit de bulunan terör mensuplarıyla savaştık ve bir çok şehit verdik.Olay 2018 de oldu fakat bir çoğumuz olaydan bir haber peki Zeytin Dalı harekatı sonucu:52 şehit,225 yaralı asker.

Birçok sıkıntı çektik hepimiz,ağladık,üzüldük belkide geri gelmeyecek olanlar için bile yaş döktük.Unutalım yeni sayfa açalım dedik ama belkide yapamadık.Bırakın yaşananlar eskide kalsın.Eskiyi düşünürsek yeniyi unuturuz diye düşünüyorum ben.

Ardısıra gelmeyen sınavlar,mülakatlar üzerimizde denenen LGS bunların hepsi eskide kaldı geri gelmeyecekler.Üzülmemeliyiz geçmişte yaşananlar bize daha fazla güç vermeli,yapılan hatalar göz önünde bulundurularak bir kere daha geçmeliyiz yanlışlarımızın üstünden.Hadi birde gelin ne istediklerimden konuşalım.

Ben ilk olarak hayvanlar için konuşmak istiyorum üzerlerinde denenen deneyler ve hayvana şiddet olmasın istiyorum.Sokaktaki kadınların rahatça gezmesini istiyorum hiçbir utanma sezmeden.Öğrencilerin üzerinden pirim yapan öğretmen ve sınav yandaşı kuruluşların biraz daha egale edilmelerini istiyorum.Artık bir maraton uğruna insanlarla yarış içinde olmak istemiyorum,istemiyoruz.2019’un bize aslında pek fazla kazandıracdağı bir şey yok eğer biz bu kafayla gidersek.

Zaman her şeyin ilacıdır derler büyüklerimiz,doğru bakın yukarıdaki 2 örnektede olduğu gibi verilen canlar ne çabuk unutulmuş.Keşke 2019 bize her şeyi unuttursa.Bir bakış bir söz belki bir mimik bile bir insanı kırmaya yeter.2018 de kırdığınız insanlar,bir düşününü bakalım kimle küstünüz kimi kırdınız kimi telefonunuzdan engellediniz.2019 da yapmayın bunları.

Sözüm şu ki geçmiş yıllarda hayatımıza belli başlı olaylarla girmiş ve bizim hafızamızda yer almış negatif düşünceler olabilir.Zamanı bir ilac olarak kabul edin ve hayalleriniz doğrultusunda hareket edin.Unutulmaması gereken şeyleride boş geçmeyin bazı şeyler biz ilham alalım diye varlar.Yazılanlara dikkat edelim,uyarılara göz yummayalım.Hayat su gibidir akar,akar ama önemli olan ona kapılmamaktır hafızanızdanda her şeyi silmeyin. 2019’un güzel sağlıklı ve milletimizin huzura kavuşması dileğiyle…

(Visited 48 times, 1 visits today)