Köpeğim Fındık

Benim köpeğim 3 yaşında. Cinsi YORK SHIRE TERRIER. Adını soracak olursanız adı FINDIK. Ben küçüklüğümden beri hayvanları özellikle de köpekleri çok severim. Bu nedenle hep bir köpeğim olsun istedim.

Ablamlar ile birlikte bir köpek sahiplenmeye karar verdik. Annem önce kabul etmedi.Ama sonradan bize bir şartla kabul ederim dedi.Babam da bizden yana oldu. Böylece bir köpeğimiz oldu.İlk geldiğinde çok heyecanlandık,.Başta birbirimize  alışamadık.Sonra alıştık.Tuvalet eğitiminde zorlandık.Zaten bu cinsin eğitilmesi zormuş.Sabahları beni uyandırır ve  üstümdeki yorganı açmaya çalışır. Çok sevimlidir benim köpeğim.

Diğer köpekler ile arası pek iyi değildir. Bizi korumaya çalışırken etrafa birazcık gürültü yayar.Ailemize çok düşkündür. Geceleri yatağımın ucunda yatar.Eve biri geldiğinde bize haber verir ve havlamaya başlar. Göbeğini sevince huylanır,sevilmek istendiğinde sırt üstünde yatar. Fındığın türüne özel maması var fakat genellikle mamayı istemez ve ev yemekleri yer.Köpekler için zararlı olsa da ona kıyamıyoruz ve yemek veriyoruz.

* KISACA KÖPEĞİME ÇOK DÜŞKÜNÜM**  ONSUZ BİR HAYAT DÜŞÜNEMİYORUM*

(Visited 324 times, 1 visits today)