Hayvanların Özellikleri

Sumatra orangutanı : Gördüğü hareketi taklit eder ve bunları alışkınlık edinir. Anneler yavrulara ağaç dalları ve bitkilerden araç yapmayı öğretir. Kendi aralarında değiş tokuş yaparlar. Çok iyi problem çözerler. Sevgi ve kıskançlıklarını birbirine aktarırlar. 50 – 60 yıl yaşarlar.

Kodiyak boz ayısı: Etçil kara hayvanların içerisinde en büyük beyne sahip olandır. Tek yaşar ve çeşitli deniz hayvanlarıyla beslenir. Uzun dönemli hafızaya sahiptir. Yalnız yavrulara yardım ederler. Çevreye duyarlıdırlar. Zeki oldukları kadar şevkatlidirler .

Katil balina: Beyinlerinin içlerinde limbik sistemleri vardır. Duygusal; öğrenme ve bellek becerilerini kontrol eder. Çoğu memelininkinden büyüktür. Hatta insanlara göre daha gelişmiştir. Beyinlerindeki işitme becerilerini kontrol eden kısım tüm memelilerden daha gelişmiştir.

Balarısı: Tüm böceklerden daha zekidir. Görsel hafızaları gelişmiştir. Bal arısı çiçeklerden aldığı balözü, polen ve nektarı başarılı bir şekilde kovanlara taşır. Arılar haberleşmek için dans ediyor diyebiliriz. Kovandan uzaksa farklı kovana yakınsa farklı dans eder. Böylece iş birliği yaparlar.

(Visited 100 times, 1 visits today)