Köpekler

Köpek diye adlandırılan canlı canis lupus familiaris familyasından gelen dört ayaklı canlılardır. Köpekler aslında kurtların soyundan gelmektedir. Arkadaşlar mesela benim en sevdiğim köpek ırkları; Kangal, Alman Kurdu, Pitbul, Sibirya Kurdu, Golden Retriever, Labrador Retriever, Cane Corso İtallianodur. Bu köpeklerden tabii ki de en güçlüsü Sivas’ın kangal ilçesinin has ırkı olan Anadolu Çoban Köpeği olarak da adlandırılan Sivas Kangal köpeğidir. Sivas Kangal Köpeğinin çift tırnak olanları has Sivas Kangalıdır. Bloğumda en sevdiğim köpek olduğu için Sivas Kangal Köpeğini (Anadolu Çoban Köpeğini) anlatmaya özen gösterdim. Ama her insanın sevdiği köpek ırkı kendi kişisel zevkine ve görüşüne göre değişiklik gösterebilir. O insanın kendi fikridir. Her köpek değerlidir ama ne yazık ki bazı kötü kalpli insanlar köpeklere kötü davranıyor. Eminim ki birçok kişi bu vahşete tanık olmuştur.
Köpekleri nasıl besleriz;
Öncelikle köpeklere asla ve kat’iyen ev yapımı yemekler, süt ve süt ürünleri (peynir, süt, yoğurt, kaymak ve benzeri) besin, içecek ve yiyecekler verilmemelidir. Çünkü bunlar köpeğin derisini zedeler, alerji yapar ve köpeğin yaşam süresini en aza indirir. Örneğin; süt ürünleri verilen bir köpeğin ölümü.
Köpek veya köpeklerinizi kesinlikle ama kesinlikle kuru mama ile beslemelisiniz. Benim size tavsiye edebileceğim mama markaları şunlardır ; PEDİGREE, GOODY, FOXY’ dir. Ben buradan köpek çiftliği bakıcılarına, köpek besleyen insanlara ve köpek bakıcılarına sesleniyorum ” Kesinlikle benim bu bloğumda önerdiğim üç mama markasını kullanmalarını öneriyorum ve de tavsiye ediyorum. Bence bu üç kuru mama markasını kullanın. Çünkü bu kuru mama markaları en iyi kuru mama markaları arasında ilk üçte yer almaktadır.”
Eğer köpeğiniz süs köpeği ise ona sıcak bir yuva yapabilirsiniz. Arkadaşlar bu bloğumda sizlere sevdiğim köpek türlerini, onlara nasıl bakılacağını, onlara nasıl mama verilmesi gerektiği, onlara hangi kuru mama markalarının en iyi olduğunu, ve biraz da kangallardan bahsetmiş bulunmaktayım. İnşallah beğenmişsinizdir. Çünkü ben bu bloğa çok emek verdim. Sizi seviyorum. Bir sonraki bloğuma kadar görüşürüz.

 

(Visited 246 times, 1 visits today)