Akbaba Okula Gidiyor

Image result for akbaba çizimImage result for kitap çizim

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün size “Akbaba Okula Gidiyor” kitabını anlatacağım. Kitapta ilk ilgilimi çeken şey yazarının adı oldu, adı Paulo. Ardından ise bir kuşun ,bir akbabanın okula gitme isteğiydi.

Evet hikayemizin kahramanı, bir akbaba. Kitapta akbaba, okula gitmek için türlü türlü planlar yapıyor. Çünkü okula gitmeyi çok istiyor. En sonunda diğer kuşlarla bir plan yapıp okula girmeyi başarıyor. Sınıftaki çocuklar, akbabayı ilk gördüklerinde çığlık atıyorlar fakat hiçbiri akbabadan korkmuyor. Aksine zamanla çok seviyorlar. Ama sınıfın öğretmeni, onun bu sınıfta bir kuş olduğu için okuyamayacağını söylüyor. Önce herkes üzülüyor. Fakat sonra öğretmenimiz, “madem bu kadar çok istiyorsun okula gelmeyi, öğrenmeyi, sana diğer kuşlarla bir sınıf açalım,hep beraber o sınıfta okuyun” diyor. Böylece herkes çok mutlu oluyor.

Ben bu kitabı okurken çok zevk aldım. Okula gitmenin, okuma yazma öğrenmenin, arkadaşlığın, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli şeyler olduğunu anladım. Bana bu kitabı önerdiği için öğretmenime çok teşekkür ediyorum ve hepinize okumanız için tavsiye ediyorum. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

(Visited 636 times, 1 visits today)