Arkadaşım Olsun

Arkadaş,arkadaşlık  için önce sözlüklere baktım.

Arkadaş;1.Bir işte birlikte bulunanlardan her biri-2.Birilerine karşı sevgi ve anlayış gösteren kişilerden her biri…(TDK sözlüğü)
Arkadaş; Arkadaş güvenebileceğin, sahip olduğun şeyleri paylaşabileceğin ,inanacağın, seveceğin ,sitem edebileceğin, ona zaman ayırabileceğin, kavga edip sonra barışabileceğin kişidir …yazıyordu.

Şu anda hayatımda ailem ve arkadaşlarım var. Ben tek çocuğum .Diğer arkadaşlarım gibi kardeşim olmadığından, ilk arkadaşlarım kuzenlerim ve ailece tanıdığımız ailelerin çocukları oldu. Sonra okula başladım  işte o zaman benim için gerçek arkadaşlarım oldu. Gerçek derken; bu sefer arkadaşım ve ben vardık. Bizi tanıştıran birlikte olmamız için aynı yere getiren başka kimse yoktu. Herkes bir şeyler öğrenmeye gelmişti. Ama  en iyi eğitim arkadaşlıktı  bence.

Ben 9 yaşındayım ve bence çok iyi arkadaşlarım var. Hem erkek  hem de kız arkadaşlarım var. Her biriyle başka şeyler yapıyorum. Benim için en zor olan en iyi arkadaşım kim sorusuna cevap vermek. Çünkü bu sorunun cevabı sürekli değişiyor.

Arkadaşlıkta bence en önemli olan birbirimizi sevmemiz. Eğer sevgi varsa tüm sorunları çözebiliriz. Aslında sevdiğimiz arkadaşımız bizi daha çok üzebiliyor. Arkadaşımızı sevmek; iyi ve kötü yanlarıyla sevmek demek bence. Onunla her konuda anlaşamasak ta ona anlayışlı davranmak ve açıkça konuşmak yani dürüst olmak arkadaşlığımızı kuvvetlendirir. Arkadaşımız güvendiğimiz kişidir.

Arkadaşlık sonra dostluğa hatta kardeşliğe dönüyor sanırım. Umarım bir sürü arkadaşım olur ama en iyi arkadaş sorusuna her zaman cevap verebilirim.

(Visited 126 times, 1 visits today)