Bu Hayvanlardan Kendinizi Sakının!

iANAKONDA: Bu hayvan karşısına çıkan yada öldürebileceğini düşündüğü her türlü hayvan, insan yada bitkiyi yer. Anakondanın çenesinde 6 sıra diş vardır ve her biri avı kapmak için yeterli güçtedir ki anakonda sizi bir ısırdı mı asla bırakmaz, ta ki öldürene kadar! Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar hızlı ölürsünüz. Sizi kaptığı zaman kendi bedenini vücudunuza ip gibi bağlar ve bu yüzden kaçamazsınız. En küçük boydaki anakonda 6 metre, kilosu ise 250 kg dır. Sadece 3 dk içerisinde öldürür ancak, öldürdükten sonra olanlar daha da ilginçtir. Anakonda avını öldürdükten sonra sindirmek için hazırlanır, avını sindirmesi en az 1 saat sürer. Bir insanı ya da bir hayvanı sindirdikten sonra 1 ay yemek yiyemez.

.i (1)KATİL ARILAR: Eğer onlardan bir tane gördüyseniz kesinlikle yanında daha fazlası vardır, zira katil arılar sürü halinde dolaşırlar. Bu arı çeşidi, Afrikalı bal arılarıyla Brezilyalı bal arılarının çiftleşmesi sonucu oluşmuştur. Bu arılar eğer maskeniz varsa maskenizin etrafına toplanıp zehirlerini püskürtmeye çalışırlar. Eğer zehir gözünüze gelirse canınız çok fazla yanar ve 1 saat içinde hastaneye gitmezseniz zehir vücudunuza dağIlır ve 5 dk içerisinde ölürsünüz! Katil arılar her yere yuva yapabirler; evlerin çatısına, eski saksılara, insana yakın olan her yere …Yanlarından geçen bir şeyi hissederlerse, bütün kovan aynı anda saldırır ki bu onların daha fazla sayıda kişi öldürmesi demektir. Bu onları daha da korkunç kılar.

i (2)

JARARACA YILANI: Sizi bir kere ısırınca tüm yaralarınızdan kan akmaya başlar. Jararaca yaklaşık 1 metre boyunda 100 kilo ağırlığındadır. İnsanlar için en büyük tehlike jararacanın insanlarla birlikte yaşamak istemesidir. Zehirlendikten sonra tıbbi yardım alırsanız ölme ihtimaliniz azalır. Yetişkin jararacalar genç jararacalardan daha az tehlikelidir, çünkü genç olanlar zehrini kontrol edemez ve ya az, yada fazla zehir akıtırlar.

 

 

i (3)

SİYAH KAYMAN: Timsah veya  benzeri hayvanlardan daha güçlüdür. En küçük  Siyah Kayman 7 metre boyundadır, en büyük ise 7,5 metredir. Siyah Kayman 80 yıl önce Brezilya’da keşfedilmiştir. Eğer bu hayvan siyah bir suda ise ve onu göremiyorsanız kesinlikle 25 dk sonra ölmüşsünüzdür. Siyah Kayman avını tam 3 dakikada öldürür.

(Visited 349 times, 1 visits today)