Buz Pateni Yapmayı Seviyorum

Günlük olarak yapılan sporlar sayesinde boş zamanlarımızı değerlendiririz. Çoğu insanın sevdiği spor dalları boş vakitleri değerlendirmek için iyi bir fırsattır. Ayrıca spor yapmak insanların çevik ve sağlıklı olmasını sağlar. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımıza büyük katkıları vardır.
Ben de spor yapmayı çok seviyorum. Özellikle yüzme, kay kay ve buz pateni en sevdiğim sporlar arasında. Ama içlerinden en çok buz pateni yapmayı seviyorum. Bu spora başlamadan önce hep merak ederdim. Buzun üzerinde incecik o patenlerle nasıl durulabileceği hep kafamı karıştırırdı. Daha sonra kendim yapmaya başladığımda o kadar da zor olmadığını anladım. İlk buz pateni kursuna başladığımda bilmediğim için çok heyecanlıydım ve korkuyordum. Buz pateni öğretmenim benim heyecanımı anlayıp, yanıma geldi ve yardımcı olmaya çalıştı. Bana çok zor olmadığını anlattı ve cesaretlendirdi. Çok sıcak kanlı ve yardımseverdi. Bu yaklaşımı beni cesaretlendirdi. Piste ilk girdiğimde düşerek ve tutunarak yaptım.Hocam düştüğümü görünce yanıma geldi ve bunların olağan şeyler olduğunu, ilk başlarda herkesin bunları yaşadığından bahsetti. Beni teselli etti.
Sonra baktım ki, üzülmemi gerektirecek bir durum yok. Kaymaya devam ettim. Daha sonraki hafta gittiğim de,ilk haftaya göre daha iyiydim. Tabii bunda öğretmenimin katkısı çok fazlaydı. Öğretmenim “Belpa”ya gitmemi ve oradaki insanları izlememi tavsiye etti. Ankara-Bahçelievler de yer alan buz pateni pistine bir hafta sonu ailemle birlikte gittim. Çok kalabalıktı, neredeyse her yaştan insan vardı. Bu beni daha da cesaretlendirdi. Orada buz pateni yapan insanları izledim. İzlerken bile çok zevk aldım. Yapabileceğime ve pes etmemem gerektiğine inandım. Bu istekle her hafta sonu kursa gittim. Öğretmenimin her tavsiyesini dikkatle dinledim. Bol pratikle ve onun yardımlarıyla kaymayı ilerlettim. Artık buz pateninde gayet iyiyim.
Her hafta sonu pratik yapmaya çalışıyorum çünkü kayarken kendimi çok özgür hissediyorum. Bütün yorgunluğumu unutuyorum.Derslerin verdiği stresi de bu şekilde atıyorum. Buz pateni artık benim için bir korku değil, mutluluk bulduğum bir faaliyet ve keyif aldığım bir spor oldu. Size de tavsiye ederim.

(Visited 292 times, 1 visits today)